wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpres üzerinde Seo çalışması...

3 Mesajlar 625 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cnkymz cnkymz Araştır Dur ! Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Kimya Mühendisliği
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 41 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar.

Konuyu sabahın 4'ünde açmamın sebebi artık sabrımın son noktasına gelmemdir. Velhasıl duruma geçeyim. Google'ın Seo Analizi, wmaracının seo analizi ve isim vermeye gerek duymadığım bir ton seo analizi denedim. Genel itibariyle aynı şeyleri çıkartıyor bana. Fakat bazı hatalar var ki artık ne yaptıysam düzelmedi.

1) Gzip ve önbellek olayı. WP-Super-Cache eklentisi kullanıyorum ve gzip içinde önbellek içinde gereken ayarları yaptığıma inanıyorum. Gzip ve önbellekleme kullandığımda siteniz hızlanır bla bla gibi sözlere itafen, hangi test aracını kullandıysam 5sn üzerinde siteniz açılıyor gibi uyarı veriyor. Seo analizlerinde de bu uygun değil(miş). 5sn dediğiniz epey uzun bir süre, fakat önbellek dahil herşeyi sildiğimde ve açmaya kalktığımda sitemi 5sn asla değil bence :) Aynı zamanda bu uyarılara ek olarak, gzip kullanmıyorsunuz, önbellekleme sistemi kullanmalısınız gibi de bir uyarı veriyor. .htacces'den bile aktif hale getirmeyi denedim fakat ne mümkün :)

2) Bu biraz daha ufak bir olay. Oda şu: javascript, css ve resimlerinizi küçültün, css sprite kullanın gibi uyarılarda geliyor. Resim olayı kabulüm belli siteler küçültme işini yapıyor onları kullanıp siteme upload etmem lazım. Fakat javascriptlerinizi sıkıştırın vs vs gibi uyarılar için ne yapmak lazım. Yada resimler haricinde diğerleri için bir eklenti yok mu ? (güncel bir eklentiden bahsediyorum)

Genel bir ifadeyle seo analizlerinde çıkan sorunların düzeltilmesi gerektiği inancındayım :) Hele ki google bunu söylüyorsa mutlaka diye düşünüyorum. WP Super Cache eklentisi bunların bir kısmını karşılayacağı söylenmesine rağmen google testinde bile sorun çıkıyor.

Kısacası, ben bu işi nasıl çözerim ?

wmaraci
reklam

deeprock2 deeprock2 runApp Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Mobil ve Web Geliştirme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 1096
  • Beğeniler 271 / 270
  • Ticaret 12, (%100)
Wp super cache + gzip + wp minify eklentilerini birlikte deneyin isterseniz.
Eklentilerde aratırken ;
1- WP Super Cache
2- WordPress Gzip Compression
3- WP Minify
yazarak bulabilirsiniz rahatlıkla.

cnkymz cnkymz Araştır Dur ! Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Kimya Mühendisliği
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 41 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Super Cache zaten aktif durumda. wp-minify kurdum biraz önce. css'yide minimize et seçeneğide otomatik olarak işaretliydi. Aynı şekilde html ve javascript kısmıda işaretliydi. Çıkan sonucu şöyle atmak istedim size...

http://b1209.hizliresim.com/11/7/crg2y.jpg

Bembeyaz ve tertemiz :) Kullandığım temanın orjinal adını veriyim yardımcı olabilir düşüncesiyle... Alltuts...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al