wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress 4.1'in Yeni Teması "Twenty Fifteen" ve Özellikleri

3 Mesajlar 1.002 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5985
  • Beğeniler 3896 / 3905
  • Ticaret 6, (%100)

Dünyanın en popüler blog platformlarından WordPress, yeni sürüm güncellemesini yayınladı ve bu güncellemede yeni bir tema, yazarken daha iyi odaklanma ve eklenti önerileri var.

Amerikalı Jazz şarkıcısı Dinah Washington‘ın adını taşıyan WordPress 4.1 sürümünde yeni varsıyalan tema "Twenty Fifteen" ve bu tema yeni sürümün özelliklerini yansıtıyor.

Arapça’dan Çince’ye 40 dile çevrilen ve kusursuz dil desteği sunduğu belirtilen temada Google’s Noto font ailesi kullanılmış. Yeni tema masaüstü ve mobil cihazlarda başarılı bir okuma deneyimi sunuyor.

Daha önce eklenen ‘odaklanmış yazım ekranı’ özelliği yeni sürümde daha da geliştirilmiş. Siz yazmaya başladığınızda dikkatinizi dağıtabilecek şeyler kayboluyor ve tamamen yazıya odaklanabiliyorsunuz. Odaklanmış yazım ekranını çok kullanan (bu yazı dahil) biri olarak yeni özelliği kendi blogumda görmek istedim ancak sonuç alamadım. :)

Matt Mullenweg’in tanıtım yazısını yazdığı yeni sürümde Vine videoları da sadece bağlantının yapıştırılmasıyla yazıya gömülebilecek. WordPress 4.0 Benny sürümüyle gelen bu özellik YouTube, Spotify, Instagram, TED ve daha bir çok kaynaktan içerik eklemesini kolaylaştırmıştı.

Eklenti önerileri yapılacak

WordPress 4.1 Dinah’daki yeniliklerden biri de eklenti önerileri. WordPress sizin kullandığınız ve başkalarının kullandığı eklentilerden hareketle size yeni eklentiler önerebilecek. Ağustos ayında bir güvenlik eklentisini satın alan WordPress, bu yenilikle eklenti geliştiricilerini desteklemiş oluyor.

Tek noktadan tüm cihazlarda çıkış yapılabilecek

Eğer blogunuza başkalarının kullandığı bir bilgisayarda kullanıp çıkış yapmayı unuttuysanız endişelenmenize gerek yok. WordPress 4.1 ile herhangi bir cihazda blogunuza girip tüm cihazlardan çıkış yapabileceksiniz.

Geliştiriciler için bazı güncellemeler ve güvenlik konusunda iyileştirmeler yapılan yeni sürümünü hemen denemek isterseniz WordPress panelinize uğrayabilir veya tr.wordpress.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: http://webrazzi.com/2014/12/19/wordpress-4-1-twenty-fifteen/

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

wmaraci
reklam

FiberTurkiye FiberTurkiye WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 979
  • Beğeniler 83 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
mükemmel gözüküyor ama ben bu sefer blogumda dle deneyeceğim sebebi ise wp çok kaynak istiyor.Bende de kaynaklı olabilir ama resim boyutlarını değiştirdiğimizde 5 farklı boyutta sunucuya kaydediyor.1 yazı giriyorum 300 kb den 3 resim ekliyorum bi bakıyorum sunucuya 5 mb ekstra alan eklemiş. Bu sefer dle yi tercih edeceğim html ile tema entegresi çok kolaymış videosu baya basit geldi.Sanırım wp biraz daha az kaynak tükettiğine beni ikna ettiğinde geri dönüş yaparım ama yeni yama sitemde dle daha iyi duracak.

Yazı için saolun sonunda gelen tema çok güzel kişisel de de gayet iyi kullanılabilir.

teknoonur teknoonur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek EEM Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 207 / 112
  • Ticaret 2, (%100)
ooo tema çok güzel. Blog açıp yazı yazasım geldi :)

http://onurkinay.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al