wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress anasayfada birden çok kategoriyi ayrı listeleme

7 Mesajlar 1.530 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Yusufberki Yusufberki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 11 / 39
  • Ticaret 28, (%96)
Merhabalar. Arkadaşlar trapturk.com sitesi üzerinde şöyle bir şey yapmak istiyorum:
Şuan 100+ şarkıcı var mesela ana sayfa üzerinde bir şarkıcı adı: 5 şarkısı sonra başka şarkıcı adı onun 5 şarkısı bu şekilde 15 tane şarkısı olsun mesela. Her yenilemede rastgele şarkıcıların rastgele şarkılarını seçsin.

Şeklini: http://i.hizliresim.com/1nAzAN.png
Bu şekilde düşünebilirsiniz. (1. deneme yazısı herhangi bir şarkıcı altında onun rastgele 5 şarkısı. İkinci kısımda da başka bir şarkıcı ve onun 5 şarkısı. Bu şarkıcı ve şarkılar rastgele gelsin anasayfaya tarzı bişey)

Biraz araştırıp bir şeyler yapmayı denedim ama tam başarılı olamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Youtube: Kod Dershanesi
wmaraci
reklam

Onuradali Onuradali position:fixed Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Site
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 736
  • Beğeniler 298 / 136
  • Ticaret 2, (%100)
merhaba hocam kullanmanız gereken kod

kaldırarak

showposts=2 yerine kaç tane yazı gösterilecek onu belirleyin cat=6 yerine göstericeğiniz kategorinin adını yazın

• Üyelik 08.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 11 / 39
  • Ticaret 28, (%96)

onur194 adlı üyeden alıntı

merhaba hocam kullanmanız gereken kod

kaldırarak

showposts=2 yerine kaç tane yazı gösterilecek onu belirleyin cat=6 yerine göstericeğiniz kategorinin adını yazın

Aynı kodu denedim hocam. :) Bu şekilde bir kategoriden yazıları listeliyoruz tamam. Lakin ben her kategoriden 5 er yazı gelsin istiyorum. İlk kategoriden 5 tane gelsin sonra 2. kategoriden 5 tane gelsin sonra 3. kategoriden 5 tane gelsin şeklinde. Ve kategoriyi de ben seçmiyim rastgele seçilsin.

Hocam youtube'de hani abone olduğumuz kanallar anasayfada görünür ya. Bi kanal adı verilir ondan 7-8 video gönünür aşağı inersiniz başka bir kanal ondan 7-8 video görünür falan o tarz bir şey yapmak istiyorum yani. Nasıl yaparız?

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Site
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 736
  • Beğeniler 298 / 136
  • Ticaret 2, (%100)

Yusufberki adlı üyeden alıntı

Aynı kodu denedim hocam. :) Bu şekilde bir kategoriden yazıları listeliyoruz tamam. Lakin ben her kategoriden 5 er yazı gelsin istiyorum. İlk kategoriden 5 tane gelsin sonra 2. kategoriden 5 tane gelsin sonra 3. kategoriden 5 tane gelsin şeklinde. Ve kategoriyi de ben seçmiyim rastgele seçilsin.

Hocam youtube'de hani abone olduğumuz kanallar anasayfada görünür ya. Bi kanal adı verilir ondan 7-8 video gönünür aşağı inersiniz başka bir kanal ondan 7-8 video görünür falan o tarz bir şey yapmak istiyorum yani. Nasıl yaparız?

Kodu

ile değiştirip deneyin.

orderby=rand yani karışık listele diyoruz. cat=23 kategorinin ID'si adını yazmayın ID yazın. İstediğiniz kategorideki 5 yazıyı karışık gösterir.

Ek Olarak: Tüm kategorilerden gelsin isterseniz &cat=23 bölümünü silin tüm kategorilerden 5 yazıyı karışık gösterir

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 11 / 39
  • Ticaret 28, (%96)

Kodu

ile değiştirip deneyin.

orderby=rand yani karışık listele diyoruz. cat=23 kategorinin ID'si adını yazmayın ID yazın. İstediğiniz kategorideki 5 yazıyı karışık gösterir.

Ek Olarak: Tüm kategorilerden gelsin isterseniz &cat=23 bölümünü silin tüm kategorilerden 5 yazıyı karışık gösterir

Tamam hocam verdiğiniz kodla bir kategorideki 5 yazıyı karışık gösteriyor. Peki bir sayfada 10 farklı kategoriden listeleme işlemini nasıl yapacağız? Aynı have_post döngüsünü peş peşe 10 kere kurup hepsine farklı ID mi vereceğim?
Onuradali

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Site
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 736
  • Beğeniler 298 / 136
  • Ticaret 2, (%100)

Yusufberki adlı üyeden alıntı

Tamam hocam verdiğiniz kodla bir kategorideki 5 yazıyı karışık gösteriyor. Peki bir sayfada 10 farklı kategoriden listeleme işlemini nasıl yapacağız? Aynı have_post döngüsünü peş peşe 10 kere kurup hepsine farklı ID mi vereceğim?

Aynen öyle hocam isterseniz popülerde sergileyebilirsiniz yani istediğiniz kadar olur aynı döngü olucak tek verdiğim kodlar değişecek

örneğin burda başlayıp
burda bitiyorsa

aynısını yeniden baştan sona kopyalıyoruz kodları değiştiriyoruz bu kadar :)
Yusufberki

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 11 / 39
  • Ticaret 28, (%96)

Aynen öyle hocam isterseniz popülerde sergileyebilirsiniz yani istediğiniz kadar olur aynı döngü olucak tek verdiğim kodlar değişecek

örneğin burda başlayıp
burda bitiyorsa

aynısını yeniden baştan sona kopyalıyoruz kodları değiştiriyoruz bu kadar :)

Sağolun hocam teşekkürler :)
Onuradali

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al