wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress Etiket Sayfalarında Keywords ve Description Meta Etiketi Kullanmak

6 Mesajlar 3.576 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz üzere WordPress’de, etiket sayfalarında keyword ve description meta tag’ları tanımlı olarak gelmiyor. All in One SEO gibi popüler wordpress SEO eklentileride malasef bize böyle bir özellik sunmuyor. Bu gibi durumlarda yine kendi işimizi kendimiz halletmek durumunda kalıyoruz. İşte size bu yazımda WordPress’de etiket sayfalarında nasıl keyword ve description meta tag’larını ekleyebiliriz, bunu anlatacağım.

Kimilerine göre etiket sayfalarında keyword ve description meta tag’larını kullanmak saçma gelebilir. Ancak kullanmanın hiçbir zararı yoktur. Hatta aksine faydası vardır. Sonuçta bu meta tag’ları kullanmamızın asıl nedeni; Web sitemizin sayfalarını arama motolarına daha iyi tanıtabilmektir. Bu tag’lar sayesinde Google gibi arama motorları o sayfanın ne ile alakalı olduğunu daha rahat anlayacaklardır ve aramalarda daha alakalı sonuçlar çıkartmak için sizin sayfanızı, yani daha iyi anladığı sayfayı üst sıraya atacaktır.

Neyse lafı fazla uzatmadan etiket sayfalarına nasıl Keyword ve Description Meta Tag’larını ekleriz ona gelelim. Öncelikle yapmamızın gereken şey temamızın bulunduğu dosyadaki header.php dosyanızı açmak olacak. Bu dosyaya ekleyeceğimiz küçük bir kod bizim istediğimiz işlevi yerine getirecek:

" />
" />

Bu yukarıdaki kodu header.php dosyasına tagları arasına yapıştırmamız yeterli olacaktır. Koddaki keyword ve description meta tag’ları sadece etiket sayfalarında görünecektir. Keyword ve description’da tanımlanmış olan yazıları kendi kişisel zevkinize göre düzenleyebilirsiniz. Kod içerisinde gördüğünüz $etiket fonksiyonu sizin etiketinizin kendisi olacaktır.
ErenKeskin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

firma firma WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
işime yaradı teşekkürler :)

Jiber Jiber Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 13 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
eline sağlık burak hocam, çok güzel bir anlatım olmuş, etiket sayfalarında keyword ve desc. çok işe yarıyor

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Gerçekten işe yarar birşey, gözatmakta fayda var. Teşekkürler :)

wmaraci
wmaraci

Bugras Bugras WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek M.I.S
  • Mesajlar 771
  • Beğeniler 75 / 73
  • Ticaret 0, (%0)
Bunu all in seodan çekerek yapamaz mıyız?

looserJack looserJack WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilişim Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 34 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Admin Arkadaşıma Teşekkür ederim, faydalı bir konu, bende denedim ama hemen kaldırdım çünkü, örnek olarak 1 etiket sayfası altında sitemde en az 10 konu çıkmakta ve bu kodu eklediğimizde ilgili makalenin Keyword ve Description Meta Tag’larını aldığı için diğer makaleler boşta kalacaktır ?

Sonuç olarak etiketin makalesi dışındaki makalelerdede benzer etiketler olduğu için bana biraz sıkıtılı gibi geldi :)

Fikir üretebilecek olan varsa sevinirim.

Ek Olarak: Tekrar düzeltme yapıyorum ;

şeklinde aldığı için sorun teşkil etmez sanırım, bu aşamada ise etiketleri makalelere birebir uygun girmek düşüyor.

Örneğin zayıflama etiketim altında karaciğer hastalıkları makaleside çıkıyor :) gibi..

Kodu tekrar ekledim, umarım spama takılmaz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)