wmaraci reklam
lidertakipci

WordPress İle Kurulan Sitenin Avantajları

17 Mesajlar 3.367 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Fuuy Fuuy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 43 / 155
  • Ticaret 6, (%100)

Eğer bir web siteniz varsa daha profesyonel ve daha ciddi düşünürsünüz. İnternette para kazanmak için sahibi olduğunuz bu web siteleri aslında sizin bir dükkanınız gibidir.

Bu yazımda bir web sitesini Wordpress kullanarak nasıl tasarlayacağınızı anlatmayacağım. Bunu anlatan ve görsel eğitim sağlayan çok ücretsiz kaynak mevcut. Benim buradaki amacım web sitesi tasarlarken neden Wordpress kullanmalısınız? Wordpress size ne gibi fayda ya da faydalar sağlar onları biraz anlatacağım. Tabi eğer talep gelirse de Wordpress kurulumu ve kullanımı hakkında elimden geldiğince de yardımcı olabilirim.

Web Site Tasarımı ve Wordpress

Şimdi bir web sitesi sahibi olmaya karar verdiniz ve bu konu hakkında yeterli bilgi sahibi değilsiniz peki ne yapmalısınız? Öncelikli tavsiyem size Wordpress olacaktır. İyi ama neden? Nedenini daha iyi anlamanız için size bunları maddeler halinde sunmaya çalışacağım.

1- Wordpress kolay bir sistemdir ve size kolay web sitesi kurma imkanı verir.
Web sitesi kurarken bazı web tasarım dilleri bilmelisiniz. ASP veya PHP ve buna benzer bazı tasarım dilleri. Wordpress kullanırken bunları bilmenize gerek yoktur. Ayrıca web sitenizin ara yüzünü yapmak için birde grafik tasarım bilmelisiniz. Ama Wordpress sisteminde buna ihtiyacınız yoktur. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim eğer çok az da olsa PHP ve grafik tasarım biliyorsanız bu sizin için bir avantaj olacaktır. Yine de bunlar hakkında bilgi sahibi olmasanız da Wordpress ile web sitesi tasarımı yapabilirsiniz.

2- Wordpress kullanımı çok kolaydır: Wordpress kurulduktan sonra belirlemiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile Wordpress admin paneline bağlanırsınız. Bu panel yardımı ile web sitenizin tüm ayarlarını yapmanız mümkün ve kolaydır. İster web sitenizin ara yüzünü değiştirebilir isterseniz de web sitenize buradan içerik ekleyebilirsiniz. Tamamen Türkçe olması da sizin için büyük bir avantajdır.

3- Wordpress ile web sitenizin temasını kolayca değiştirebilirsiniz: Bana göre en güzel özelliklerinden biri. Web sitenizi Wordpress ile kurdunuz ve bir tema belirlediniz aradan uzunca bir zaman geçti ve siz ziyaretçilerinize web sitenizin farklı olması için temasını değiştirmeye karar verdiniz. Eğer Wordpress ile kurulmamış bir web sitesi ise bir web sitesinin temasını değiştirmek demek komple her şeyi yeni baştan yapmak demektir. Ama Wordpress ile bu sadece bir veya iki dakika ve birkaç tıklama ile mümkün ve kolaydır.

4- Wordpress eklentileri ile siteniz daha güzel bir hal alır: Wordpress sistemi ayrıca bünyesinde bazı güzel eklentiler bulunduran ya da yine bu eklentileri eklemenizi sağlayan özelliklere sahip bir sistemdir. Bu bahsettiğimiz eklentiler şayet ayrı olarak kullanıcı tarafından kod ile yazılmaya çalışılsaydı çok zaman alabilirdi. Çok sık kullanılan bazı eklentiler şöyledir; web sitenize gelen ziyaretçiler ile iletişime geçebilmek için iletişim formları, anketler düzenleyebileceğiniz formlar, etiket bulutu denilen taglar oluşturabileceğiniz eklentiler ve daha ihtiyacınız olan pek çok özellik ve eklenti Wordpress'te mevcut.

5- Wordpress ile kolayca SEO yapabilirsiniz: İşte bu Wordpress sisteminin en önemli özelliklerindendir. Öncelikle Wordpress ara yüzü ve kodlaması ile arama motoru dostu bir tasarıma sahiptir. Web sitenizi Wordpress ile kurduysanız diğer sitelere göre bir adım öndesiniz demektir. İkinci olarak Wordpress SEO yapmanızı kolaylaştıran eklentilere sahiptir bu eklentiler ile arama motorlarında daha kolay indexlenirsiniz. Bu eklentilerin en çok kullanılanları All İn SEO Pack ve XML Sitemap diyebiliriz.

6- Wordpress tamamen ücretsiz bir sistemdir: Evet, bir web sitesi tasarlamak için hem çok zamana hem de paraya ihtiyacınız vardır. Fakat Wordpress ile daha az zamanda ve ücretsiz olarak bir web sitesi tasarımına sahip olursunuz.

Umarım Wordpress hakkında vermiş olduğum bu bilgiler sizlere web sitesi tasarımı yaparken ya da bunu nasıl yaparım diye düşünürken birazda olsa yol göstermiştir. Tekrar görüşmek ümidi ile esenle kalın.

Yazar: Muhammet ÇELİK
Kategori: WordPress
Web Adresim: http://www.fuuy.net/
bd kuruoglu Sedat

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Riza Riza 1337 @ trendyol Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)
Klavyene sağlık abi :)

1337

Sedat Sedat Güzel Hayat Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bİlgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 138 / 110
  • Ticaret 9, (%100)
sade ve güzel bir anlatım eline sağlık kardeşim :)

b3yaz b3yaz WMAracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2048
  • Beğeniler 69 / 125
  • Ticaret 18, (%100)
Güzel makale olmuş Teşekkürler (:

wmaraci
wmaraci

guncelmistik guncelmistik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 44 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
İyi olmuş saol :)

aeSahin aeSahin www.ahmetenessahin.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PR, Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 806
  • Beğeniler 361 / 151
  • Ticaret 1, (%100)
güzel anlatım ellerine sağlık :)

PR | Social Media - Advertising - Post-Production

erdilin erdilin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğretmen
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 8 / 33
  • Ticaret 5, (%80)
en iyisi zaten wp

Fuuy Fuuy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 43 / 155
  • Ticaret 6, (%100)

Rick35 adlı üyeden alıntı

Klavyene sağlık abi :)

Sağol kardeşim teşekkür ederim :)

ilahi adlı üyeden alıntı

sade ve güzel bir anlatım eline sağlık kardeşim :)

Sağol kardeşim beğenmene sevindim teşekkürler :)

b3yaz adlı üyeden alıntı

Güzel makale olmuş Teşekkürler (:

Ben teşekkür ederim sağolun :)

Siz sağolun hocam teşekkür ederim :)

aeSahin adlı üyeden alıntı

güzel anlatım ellerine sağlık :)

Beğenmenize sevindim teşekkürler :)

Bencede :)

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
WordPress gerçekten çok iyi, ama Joomla'nında hakkını yememek lazım. Bazı özellikleri WordPress'ten çok daha iyi.

OnuR1 OnuR1 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 5 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Eline sağlık Teşekürler:)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al