freelance iş ilanları

WordPress Kurulumu Detaylı + Resimli Anlatım

3 Mesajlar 2.667 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Paulshark Paulshark WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 11 / 58
  • Ticaret 14, (%100)
Merhaba Değerli Arkadaşlar.

Birçoğumuz için çocuk oyuncağı olan bu kurulumu, yeni yeni bu işe başlayan arkadaşlarımız için en detaylı şekilde anlatmaya çalışacağım.

Bugün ücretsiz olarak sunulan ve CMS sistemlerinin en kullanışlısı olarak adlandırılan WordPress'in kurulum detaylarını işleyeceğiz. WordPress nasıl kurulur? WordPress site kurulumu için hangi aşamalar gerçekleştirilir? Gibi soruları en ince ayrıntılarına kadar cevaplayacağız.

WordPress i sitemize kurmak için önce bir veri tabanı oluşturmamız gerekmektedir. Aşağıda resimler eşliğinde wordpress için veri tabanı nasıl oluşturulur gösterelim.

Öncelikle cPanel’e giriş yapıyoruz ve yukarıda kare içine alınmış MySQL Databases sekmesine tıklıyoruz.

Açılan panelde karşımıza gelen ilk tablo Create New Database olacak. Bu bölüme veri tabanımızın adını yazıyoruz. Aklınızda kalacak bir isim seçmenizde fayda var.

Arkasından kullanıcı adı ve şifre oluşturacağımız bölüme gidiyoruz. Bir kullanıcı adı ve şifre belirledikten sonra Create User butonuna basıyoruz.

Bu kısmı da geçtikten sonra kullanıcıya yetki vermek için aşağıdaki uygulamayı gerçekleştiriyoruz.

Artık veri tabanımızı oluşturmuş bulunuyoruz.

Şimdi indirmiş olduğumuz son sürüm WordPress’in tüm dosyalarını FTP programı aracılığı ile public_html klasörü içine atıyoruz.

Ardından tarayıcı adres satırına site adresimizi yazıyoruz. Gelen sayfada bizi şöyle bir tablo karşılayacaktır.

Yapılandırma dosyası yarat deyip geçiyoruz. Ardından gelen sayfada da direk butona tıklayıp geçiyoruz. Sonraki adım da ise;

Veritabanı yaratırken verdiğimiz veritabanı adı ve kullanıcı adını buraya yazıyoruz ve gönder diyoruz.

Bu kısımdan sonra sizden kuruluma başlayabilir miyiz? onayı istenecek evet deyip geçeceksiniz. Arkasından WordPresste kullanmak istediğiniz rumuz istenecek. Örnek olarak admin, editör gibi isimler kullanabilirsiniz. Şifrenizi de girdikten sonra artık herşey hazırlanmış olacak.

WordPress Nasıl Kurulur?

ozantepe SafakCALiSKAN

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

anilgzl anilgzl Mobilya Dekorasyon Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mobilya Dekorasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 148 / 341
  • Ticaret 33, (%100)
Güzel anlatım olmuş, Ellerinize sağlık, Cpanel'den MySQL Hesabı nasıl oluşturulur ayrıntılı bilgi için bende anlatım yapmıştım, kurulumda yardımcı olabilir. :)

"...bir daha gel, gel samsundan..."

kemalcan kemalcan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 2024 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 17 / 26
  • Ticaret 1, (%0)
Yararlı bi konu elinne sağlık

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al