wmaraci reklam

Gelişmiş Wordpress Jquery Slider

15 Mesajlar 14.712 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Melek Melek Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 /
  • Meslek
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 224 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar... Zamanında çok aramıştım güzel bir slider fakat denk gelememiştim.. Fakat bu eklenti gerçekten çok güzel..

http://wordpress.org/extend/plugins/promotion-slider Öncellikle eklentiyi burdan indirip kuralım..

Kurulumdan sonra admin panelinde bir bölüm açılacak Promotions diye. Bu bölümden eklentimizin ayarlarını yapacağız.

[*]Öncelikle işe slider için kategori oluşturmakla başlayalım ve Promotions > Categories bölümünden bir kategori açalım.

[*]2. adımda ise slider'da görünecek olan yazılarımızı ayarlıyalım. Bunun içinde Promotions > Add New Promotion'a tıklıyoruz ve wordpress yazı editörü açılıyor.. İçeriği ve başlığı yazdıktan sonra sağ alt köşede yer alan Öne çıkan görsel seçeneğine tıklıyarak yazımıza resmi ekleyelim..

Not bu bölüm çıkmazsa eğer en üstte yer alan Ekran Seçeneklerine tıklayın ve oradan Öne çıkan görseli işaretleyin..

[*]Yazımızı ekledik, yazımıza resmi de ekledik ve sıra geldi Slider'ın ayarlarına... Bunun içinde şu yolu izleyelim Promotions > Slider Options

Gelişmiş bir eklenti olduğunu başta belirtmiştim ve karşımıza bir çok ayar geldii :)) Aslında çok basit özellikleri var..

Karşımıza gelen ilk seçenekten başlayalım..

Start Slide On: Burada karşımıza iki seçenek geliyor. First Slide (Eklemiş olduğumuz ilk slide yazısı) diğeri ise Random Slide (Eklemiş olduğunuz slide konuları arasından rastgele gösteriyor açılışta)

Automatic Slide Advancement: Burada bize sormuş olduğu Slide otomatik değişsin mi ? Yoksa manuel olarak 1,2,3 e tıkladığımızda mı değişsin.. Eğer ki cevabınız ziyaretçiyi yormayalım otomatik değişsin diyorsanız ON seçeneğini seçiyoruz. Yok beni ilgilendirmiyor ziyaretçi yorulsun işi ne diyorsanız o zaman da OFF seçeneğini seçin :D

Yukarıda ki seçenekte ON seçtiysek eğer hemen aşağısında şöyle bir seçenek çıkacak Set Slider Time Delay yani kaç saniyede değişsin sliderda ki yazılar..

Pause Slider on Mouse Hover: Mouse ile Slide üzerine geldiğimizde değişme dursun mu diyor. Bence gereksiz bi özellik o yüzden bu ayarı ben OFF yaptım. Tabi siz isteğinize göre ON yapabilirsiniz :)

Default İmage Size: Bunu açıklamama gerek yok sanırım ? :) Slider içerisinde bulunan resimlerin boyutlarını ayarlıyoruz. Ben Full Size yaptım slider'ın boyutuna göre ekranı kaplıyor..

[SIZE=3]Şimdi temel ayarları bitirmiş bulunuyoruz.. Sırada ise Görüntü ayarları yani Display Settings bölümü var.. Burada ise slider'da mesela başlık görünsün mü açıklama görünsün mü slide tipi nasıl olsun gibi şeyleri ayarlıyacağız..[/SIZE]

Choose a navigation display for your slider: Bu bölümden navigation yani kaydırma seçeneklerini ayarlıyacağız.. "O ne len??" demeden önce hemen açıklıyayım.. Bir çok sliderda görmüşsünüzdür.. Kimisinde sayılar ile diğer resimlere yazılara geçiş yaptırıyor. Kimisi ise küçük resimler kullanarak.. Hah işte o ayarları bu bölümden yapacağız :) Bu bölümdeki seçenekleri size resimli olarak göstereceğim..

No Slider Navigation: Her hangi bir kaydırma seçeneği istemiyorum resimlerim çıksın yeter diyorsanız bunu seçin.

Fancy Slider Navigation

Slider Navigation Links

Thumbnail Navigation

Buradaki ayarlarımız bitmiştir ve sıradaki ayara geçelim..

Choose a title display for your slider: Yazı başlığı gösterilsin mi ? Hangi şekilde..

No Title Display: Seçtiğimiz taktirde başlık görünmeyecektir.

Default Title Display

Fancy Title Display

Should we display the excerpt in your slider? : Yazının açıklaması gösterilsin mi gösterilmesin mi ? Ona göre ON yada OFF seçin

Load Javascript in: Javascript kodu nereye yüklensin ? Header yada footer seçmeniz yeterlidir.

[CENTER][SIZE=3][COLOR=DarkRed]Tüm ayarları yaptık kaydettik fakat "[COLOR=Red]Nerde yanlış yaptım ben yaa çıkmadı sitemde slide[/COLOR]" demeden önce :D temanıza eklemeniz gereken kodu vereyim en iyisi :p[/COLOR][/SIZE][SIZE=3]
[/SIZE]

Aşağıdaki kodu ister header.php'nin en altına yada en üstüne ekleyin.. İsterseniz index.php'nin en üstüne.. Size kalmış artık :)

[/CENTER]
bd MrTimsah

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

hasanali317 hasanali317 hasanalicolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci, Web Tasarım
  • Konum Rize
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 82 / 46
  • Ticaret 13, (%100)
yaptım ama wp.hasanali317.com da görecek olduğunuz gibi resim göstermiyor.

Melek Melek Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 /
  • Meslek
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 224 / 218
  • Ticaret 1, (%100)

hasanali317 adlı üyeden alıntı

yaptım ama wp.hasanali317.com da görecek olduğunuz gibi resim göstermiyor.

Merhaba,

Demoya baktımda konuya resim eklememişsiniz. Resmi 2.maddede anlattım nasıl yapacağınızı

[*]İçeriği ve başlığı yazdıktan sonra sağ alt köşede yer alan Öne çıkan görsel seçeneğine tıklıyarak yazımıza resmi ekleyelim..

Bunu yaptıktan sonra resim görünecektir.. :)

hasanali317 hasanali317 hasanalicolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci, Web Tasarım
  • Konum Rize
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 82 / 46
  • Ticaret 13, (%100)

PSiKoMaNYaH adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Demoya baktımda konuya resim eklememişsiniz. Resmi 2.maddede anlattım nasıl yapacağınızı

• İçeriği ve başlığı yazdıktan sonra sağ alt köşede yer alan Öne çıkan görsel seçeneğine tıklıyarak yazımıza resmi ekleyelim..

Bunu yaptıktan sonra resim görünecektir.. :)

Öne çıkan görselde yükledim ama olmdı:S

Ek Olarak: tamam özür dilerim ben resim olarak ekliyorum yazıya meğer hemmen onun yanında öne çıkan görseli belirle yazıyor.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

tibetto tibetto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle böyle güzel bir anlatım için teşekkürler. Ben siteme çok rahat bir şekilde ekledim. Fakat sliderın yükseklik genişlik vs ayarlarını nereden yapabilirim. Bulamadım?

Yada mesela sliderın genişliği 600px ama benim resmim 300 pixsel. Böyle olunca resim sliderı tam kapatmıyor ve sliderda sol köşeye bitişik oluyor. Ben resmi sliderda ortalayamaz mıyım? Bunun bir ayarı var mı?

Bir de bu slide bar her sayfada çıkıyor sadece anasayfa çıkmasını istiyorum. Nasıl yapabilirim? Header.php dosyasına yapıştırmıştım acaba ondan mı?

Teşekkürler.

gokturkk gokturkk Freelancer Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 580
  • Beğeniler 109 / 108
  • Ticaret 10, (%100)
çpk işime yaradı eyvallah

Siz Çoksunuz. Biz Türk !

SenseisaN SenseisaN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Mobilya Teknikeri
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 14 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
bilgiler için çok teşekkür ederim.... bir türlü resim fgetirememiştim geldi :)

SenseisaN SenseisaN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Mobilya Teknikeri
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 14 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
bunu başka bir temada denedim ama ebat sorun oldu nasıl düzenleriz bunu bu slider dan anlayan varmı aceo

Alucard Alucard The Captain Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 14 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Mystique temasını kullanıyorum tam olarak nereye

kodunu eklemeliyim?

afyonpanorama afyonpanorama WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 62 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel ve detaylı anlatım için çok çok teşekkürler. Uzun zamandır böyle bir slider arıyordum. Yüreğine sağlık.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al