Herkese selam. Webden para kazanma konusunda hem birçok rehber hem de danışacak insan var ama mobil uygulamaya gelince işler biraz zorlaşıyor. O yüzden ben kendi tecrübemi paylaşmak istedim, belki yardımı olur. Yandex Easy Monetization ile uygulama reklamcılığı işini bilmeseniz de uzmanlar sizin yerinize kurulum yapıyor ve reklamları hazırlıyor. Bu önemli bir avantaj. Yandex uzmanları uygulamanın analitiğine bakıyorlar, kullanıcıların konumuna, o anki ayarlarınıza bakıp sonra size özel ayar yapıyorlar. Bir de birim başı en yüksek ödeme yapan reklam ağlarını da belirleyip sizin pakete ekliyorlar. Son olarak reklam ünitelerini kuruyorlar, siz de uygulamaya yerleştirdiniz mi reklamlar devreye giriyor. Ben neredeyse hiç uğraşmadım. Hemen kurulum bilgileri geldi reklamlar için hem de daha önce Google ile aldığıma göre biraz daha memnunum. Biz Android için yazdığımız uygulamaya koyduk ama iOSla Unity ve Flutter desteği de var, bu son ikisini her ağda bulamazsınız, o yüzden böyle uygulamalarınız varsa hem reklam parası alırsınız hem de kurulumla filan uğraşmazsınız.