wmaraci reklam
lidertakipci

Yandex'in Tarayıcısı Bugün Görücüye Çıkıyor

17 Mesajlar 2.452 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Rusya'da arama motoru pazarında %60′ın üzerinde payı bulunan ve Doğu bloğu haricinde faaliyetlerini taşıyacağı ilk ülke olarak geçtiğimiz yıl Türkiye'yi seçen Yandex, bugün yeni tarayıcısını kullanıma açıyor. Türkiye saatiyle 16.00′da görücüye çıkacak olan tarayıcıyı Browser.yandex.com adresinden indirilebilecek.

Yandex.Browser, bulut bazlı bir tarayıcı olacak. Sahip olduğu bulut teknolojisini kullanıcılara tarayıcı deneyimi içerisinde sunmayı hedefleyen şirket tüm Yandex uygulamaları için bir merkez oluşturmayı amaçlıyor.

Yandex'in şirket sayfasından yayınlanan bültende, tarayıcının tüm geliştiricilere açık olacağı dile getiriliyor.

Yandex.Browser'da Chrome'un önderliğinde tarayıcılar tarafından benimsenen adres çubuğunun arama motoru olarak kullanılması özelliği bulunacak. Kullanıcılara Yandex ilk seçenek olarak sunulurken, dilendiği takdirde diğer arama motorları da seçilebilecek.

Yandex.Browser ilk etapta Rusya pazarını hedefliyor. Basın bülteninde dil seçenekleri belirtilmiyor ancak ilk olarak Rusça'nın yanında İngilizce'nin de sunulacağını tahmin ediyoruz. Önümüzdeki aylarda tarayıcının Yandex.Tarayıcı ismi ile Türk kullanıcılara sunulmasını da bekleyebiliriz.

Kaynak: SosyalMedya.co

wmaraci
reklam

Kenar Kenar Web & Mobil Arayüz Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek UI/UX Designer
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 203 / 160
  • Ticaret 12, (%92)
Yandex Disk'i geçen gün kullanmaya başladım. Hizmetleri gayet güzel. Bakalım tarayıcıdan da beklediğimizi alabilecek miyiz :)

tolgahanuzun tolgahanuzun .com Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 32 / 38
  • Ticaret 10, (%100)
Tarayıca disk ile eşleşmiş bir madül olursa kesinlikle kullanırım :)

Kenar Kenar Web & Mobil Arayüz Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek UI/UX Designer
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 203 / 160
  • Ticaret 12, (%92)
Bu arada logonun üzerini örtüyle örtmüşler fakat sitenin ikonundan az çok belli oluyor resmi :D

wmaraci
wmaraci

Dogukan Dogukan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendislik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 6 / 121
  • Ticaret 31, (%97)
bence acele ettiler google dünyada %90 düzeyinde kullanıma ulaştığnda chrome u çıkardı ve en hızlı tarayıcı olarak hayatımıza girdi ve liderliği ele geçirdi yandex henüz aram motorunu belli bir seviyeye çıkarmamışken farklı alanlara yöneliyor buda diğer alanlara daha az ilgi göstermeleri anlamına geliyor bu kadar aceleci olmaları bana göre yanlış bir strateji. Tabi chrome dan daha kullanışlı ve daha hızlı sade bir tarayıcı yaparlarsa kullanırız yoksa boşa harcanmış bir emek olur. Bekleyip görücez

ATMCgrafik ATMCgrafik ATMCgrafik & kitapajansı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 75 / 55
  • Ticaret 1, (%100)

Dogukan adlı üyeden alıntı

bence acele ettiler google dünyada %90 düzeyinde kullanıma ulaştığnda chrome u çıkardı ve en hızlı tarayıcı olarak hayatımıza girdi ve liderliği ele geçirdi yandex henüz aram motorunu belli bir seviyeye çıkarmamışken farklı alanlara yöneliyor buda diğer alanlara daha az ilgi göstermeleri anlamına geliyor bu kadar aceleci olmaları bana göre yanlış bir strateji. Tabi chrome dan daha kullanışlı ve daha hızlı sade bir tarayıcı yaparlarsa kullanırız yoksa boşa harcanmış bir emek olur. Bekleyip görücez

eğer pazar payını genişletip çıkarmasını beklerse daha çok beklerdi... bence çıkarması gayet olumu...

Kitap Ajansı & ATMCgrafik

mujdatsayar mujdatsayar M.Kemal Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Grafik tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1285
  • Beğeniler 452 / 308
  • Ticaret 0, (%0)

EmirKenar adlı üyeden alıntı

Yandex Disk'i geçen gün kullanmaya başladım. Hizmetleri gayet güzel. Bakalım tarayıcıdan da beklediğimizi alabilecek miyiz :)

EVET bende katılıyorum sana diski süper kullanışlı en güzelide copy link özelligi ve başkalarına verebiliyor olmamız ne güzel dosya paylaşımı odur işte google driveyi bi kere kullandım hemen kaldırdım kullanışlı degil benim için, dropbox ve yandex box mediafire bunları yetiyo bana.

www.mujdatsayar.com

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Akşama doğru incelemeye başlayacağım bir aksilik olmazsa, durumu sizlerle de paylaşırım :)

supheli supheli Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1441
  • Beğeniler 245 / 238
  • Ticaret 40, (%100)
Denemediğim tarayıcı kalmadı. Bunu da merakla bekliyorum.

UtkuCelik UtkuCelik Aman Aman Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 345
  • Beğeniler 70 / 48
  • Ticaret 0, (%0)
Son 45 dk merakla bekliyorum. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al