Giriş Yap / Kayıt Ol

Google 20 Bin Kadına Teknoloji ve E-Ticaret Eğitimi Verecek

Tarih: 02 Ocak 2018   Kategori: İnternet   Yazar: Being  |  1238 kez okundu

Ülkemizde güzel şeyler de oluyor! Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Google’ın iş birliği sonucunda başta Doğu ve Güneydoğu illeri olmak üzere toplamda 20 bin kadına ücretsiz teknoloji eğimi ve e-ticaret eğitimi verilecek. Ücretsiz eğitimlerle kadınların sadece üretime katılması değil aynı zamanda ürün ve hizmetlerini internet üzerinden pazarlamalarına yardımcı olunmuş olacak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya yapılan iş birliği hakkında: “Google ile bir çalışma yapıyoruz. 20 bin kadına teknoloji eğitimi verilecek. Hatta Google yöneticileri, bu sayıyı az buldular, daha da arttırmayı planlıyoruz. Doğu ve Güneydoğu’daki kadın girişimcilere öncelik verilecek. Bu eğitimlerden sonra orada yaptıkları ürünleri, e-ticaret yolu ile pazarlamaları sağlanacak. İnternet üzerinden satış yapmaları konusunda eğitim verilecek.” dedi.

Bilgisayar kullanım oranın geçtiğimiz yıllara kıyasla müthiş artışına dikkat çeken Kaya, yapılacakların bu kadarla sınırlı olmadığını belirtti. Erkeklerde internet kullanım oranı %76 iken kadınlarda bilgisayar kullanım oranının %60 olduğuna dikkat çeken Kaya, oranın yükseltilmesi için farklı kollardan çalışmalar yürüteceklerini belirtti. Bakan Kaya’nın söylediklerine göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Ekonomi Bakanlığının ortaklığında e-ticarete yönelik farklı projeler de önümüzdeki yıl içinde hayata geçirilecek.

Şimdilik Google işbirliği hakkında aktarılanlar bu kadar. Projenin başlamasıyla birlikte katılmak için gerekli detaylar yayınlanacaktır. Bu tür organizasyonlar sonucunda öyle umuyoruz ki, webmaster’ların arka bahçesi konumunda olan internete kadın eli değecek ve etrafta rengarenk çiçekler açacaktır.

4 Yorum
muhdelibas avatar
muhdelibas • 9 ay önce
İnternet teknolojileri ile ilgilensinler de, artık alan farketmez smile
devrimedia avatar
devrimedia • 9 ay önce
Bu biraz kadınları kahveye götürmek gibi oldu. Olurda kadınlar e-ticarete hakim olursa bol bol butik eşya satışlarını göreceğiz her yerde.
Abdulsamet Şentürk avatar
Abdulsamet Şentürk • 9 ay önce
Ne yani erkekler yapıyor da ne oluyor? Adamlar tombala oynatıyor be bırak butik satışı olsun
NyxMedia avatar
NyxMedia • 9 ay önce
Kadınları kahveye götürselerdi muhtelemen kahvelerde 'karı kız' ve futbol muhabbetinden çok daha kaliteli muhabbetler dönerdi. Üzülmeyiniz, berhudar olunuz. Umarım daha fazla kadın webmaster görebiliriz önümüzdeki yıllarda.
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.