Giriş Yap / Kayıt Ol

İnsanlara Tezek Gönderebileceğiniz Boktan E-ticaret Girişimi: ShitExpress

Tarih: 11 Ocak 2018   Kategori: Sosyal Medya   Yazar: Being  |  1772 kez okundu

Baştan uyarayım, bu yazı boktan bir yazı olacak. E-ticaret dünyasının kapısı bugüne kadar binlerce fikirle aşındırdı. Kimi fikirler tuttu, kimileri ise mevzusuna başlamadan kapının önüne koyuldu. Bir e-ticaret fikriyse tamamen boktan olmasına rağmen tutmayı başardı; ShitExpress. ShitExpress aslında yeni bir girişim değil ve faaliyetlerin 2014 yılında başlamış ancak biz WM Aracı Facebook sayfasına takipçimizin yaptığı yorum ile kendisinden yenice haberdar olduk. (Mağaranın çıkışı ne taraftaydı?) Tıpkı bizim gibi bu servisi gözden kaçıran arkadaşlar için internet dünyasında bazı boktan fikirlerin nasıl küresel çapta başarı yakalayabileceğinin örneklemek istedik.

ShitExpress’in insanlara kattığı büyük bir artı yok. Dünyayı daha iyi bir yere dönüştürme gibi uçuk kaçık ütopyaları hiç yok. Girişim, basit internet sitesi üzerinden mizahi bir dille sizi sinir eden ve hoşlanmadığınız insanlara kapalı ambalajda tezek göndermenizi sağlıyor. Eşek şakası temelleri üzerine kurulan bu e-ticaret girişiminde ödemeleri anonim olarak yapıyorsunuz ve isterseniz tezek göndereceğiniz paketin özelleştirilmesini sağlayabiliyorsunuz. Hatta paketiniz kişiselleştirilmiş bir not yardımıyla alıcıya sunulabiliyor. Girişim, tüm siparişlerin teslimini ücretsiz olarak yapıyor ve paketlerinizin alıcının eline ulaştığından emin olmanızı sağlıyor.

Anonimlik ilkesi üzerine temellendirilen ShitExpress’de Dolar ve Euro ile ödeme yapılabiliyor. Ayrıca isteyen kullanıcılar Bitcoin ile ödeme yapabiliyor. Ürün yelpazesini tek tip üzerine yapılandırmayan ShitExpress’de çeşitli hayvanların dışkıları gönderilebiliyor. Şaka amaçlı göndereceğiniz bir kutu tezeğin güncel fiyatı 16.95 dolar yani yaklaşık 64 TL’ye denk geliyor.

ShitExpress’in en çok gönderilen ürününün at tezeği olmasının derin bir manası varmış. SSS sayfasında belirttiklerine göre at dışkısı insanlar için zararlı toksinleri barındırmıyormuş. İnsan sağlığına zararsız olması fakat kokusunun burun direğini kırması haliyle onu ShitExpress e-ticaret girişimi için süper bir malzeme haline getiriyor.

ShitExpress, tüm Webmaster’lar için ilham alınası bir e-ticaret girişimi. Mikro bir girişim olmasına karşın ShitExpress’in viral dağılımı onu popüler ve dikkat çekici hale getiriyor. Bu tarz bir girişimin ülkemizde de ses getirecek olması muhtemel.

BONUS: Bir başka yerelleştirilmiş fikri de şöyle bırakalım.

Bu boktan girişim hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

9 Yorum
veilside55 avatar
veilside55 • 8 ay önce
affiliate için basvurdum valla ben ingilizce sitem için smile Yabancıların neyi sevip sevmeyeceği belli olmaz
Dröztürk avatar
Dröztürk • 8 ay önce
being adresini yolla hediye alacam
Being avatar
BeingEDİTÖR • 8 ay önce
Yavuz Sultan Selim zamanında, İran şahı kıymetli mücevherlerle süslü bir sandık hediye gönderiyor. Sandık açılıyor. İçinden çeşit çeşit değerli taşlar, kıymetli atlas, kadife kumaşlar çıkıyor. Fakat bir de pis bir koku yayılıyor. Sandığın en altından insan boku çıkıyor. Cevaben Yavuz Sultan Selim aynı şekilde değerli mücevher ve kumaşlarla süslü bir sandık hazırlatıyor. İçine o zamanın Osmanlı İstanbul’unda imal edilen gül kokulu en nadide lokumlardan bir kutu hazırlatıyor, en altına da küçük bir pusula ve bir satır yazı gönderiyor. “Herkes yediğinden ikram eder”
Dröztürk avatar
Dröztürk • 8 ay önce
Güzel Teşekkürler.
Being avatar
BeingEDİTÖR • 8 ay önce
Ciddiye alma hemen yahu ben emoji attım dalgınlıkla yorumun sonuna ama sitemimizin emoji desteklemediğini unuttum smile Yorumu şimdi farkettim. Kırıldıysan yorumları temizleyebilirim Dröztürk, amacım kesinlikle üyelerimizi kırmak değil. Benim mizahi yanımı bildiğiniz için böyle yorumlar yaptığınızı çok iyi biliyorum zaten ben. Lütfen yanlış anlama beni smile
AdSenseİşi avatar
AdSenseİşi • 8 ay önce
bunu satan siteler cidden varmı
Victoryksk avatar
Victoryksk • 8 ay önce
Türkiye’de de tutar bence bu olay smile
Faruk avatar
Faruk • 8 ay önce
Bizde de olursa Youtube'da falan şakaları yapılıp vloglara girmeye başlar. Tutabilitesi var gibi görünüyor.
webdunyamiz avatar
webdunyamiz • 8 ay önce
Türkiye de Tutar bu bence
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.