Giriş Yap / Kayıt Ol
ytmatikvip
WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!
dericompany.com.tr Hakkında

Deri Mont


Deri mont ve deri ürünleri satın almadan önce bilmeniz gerekenleri aşağıda paylaştık. Deri Company üzerinden satın alacağınız tüm ürünler aksi belirtilmediği sürece gerçek deriden üretilmektedir ve satın aldığınız ürün etikenti üzerinde deri detayları yer almaktadır.

Gerçek Deri İle Suni Deri Nasıl Anlaşılır?


Gerçek deri ve suni deri arasındaki farkları biraz bilgi sahibi her müşteri anlayabilir. Orijinal deri ile yapay deri arasındaki farkları anlayabilmek için aşağıda yazılan adımları uygulayabilirsiniz;

Gerçek deri kırılma ve çatlama yapmaz bu nedenle bir deri montun kolunu ikiye katlayıp iyice bastırın ve ardından serbest bırakın kırılma ve çatlama gibi bir görüntü oluşmuş ise deneme yaptığınız deri, suni deriden üretilmiştir.

Gerçek deri montlarda derilerin kendi gözenekleri bulunmaktadır. Sumi deride ise bu gözenekler yoktur..
Gerçek deri montun kendine özgü ağır ve rahatsız edici olmayan bir kokuya sahiptir. Ancak suni deriden üretilen ürünlerin kokusu bulunmaz ya da plastiğe benzer bir koku olur.

Çok ağır kokan deri ürünlerde derilerin tabakalanma aşamasında kimyasal işleme ürünleri ve deriye zarar verecek boyama ürünleri kullanıldığının habercisi olabilir.

Gerçek deri ürünlerinde üzerindeki etikete bakarak ne hangi deri kullanılarak üretildiğini anlayabilirsiniz. Örneğin kuzu, dana, oğlak, keçi ve ceylan gibi. Eğer bir deri ürün almadan önce aklınızda soru işaretleriniz var ise satıcı firmanın kalite etiketini görmeyi talep edebilirsiniz.

Gerçek deriden üretilen deri ürünlerin parçaları arasında çok az ton farklılıkları olur bunun nedeni ise bir deri mont için 4-5 parça kuzu derisi kullanılmaktadır, suni deri ürünlerde ise herhangi bir ton farkı olmaz. Tek parçadan üretildiği için parçalar arasında herhangi bir farklılık yoktur
 

Deri Mont Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gereklidir?Deri montta kullanılan derinin hafif, yumuşak ve kaygan olmasına dikkat ediniz. Bu sizin hareket konforunuz için oldukça önemlidir.

Ön, arka ve kol bölgelesinde kullanılan parça deri miktarı minimum sayıda olmalıdır. En makbul gören deri montlar en az sayıda deri parçası kullanılarak üretilmiş olanlardır.

Deri montun iç astarı kaliteli saten kumaştan üretilmiş ve dikişleri ile yıpranmaya neden olmayacak şekilde dikilmiş olması gerekmektedir.

Deri montların dış ve iç cepleri özellikle ekstra deri takviyeleri eklenerek üretilmiş olmalıdır.

Deri Mont Sağlıklıdır


Deriler gözeneklere sahip olması nedeniyle vücut sağlığımız için oldukça önemlidir. Bu nedenle kışın oldukça sıcak tutar, yazın ise üzerindeki gözenekler nedeniyle terletmez, suni deriden üretilmiş olan deri ürünler kullanıcıyı terletir, hava geçirgenliği olmadığı için vücutta bakteri üretimine ortam hazırlar. Kışlık üretilen deri montların içerisinde yün, elyaf gibi dolgu malzemeleri kullanılmaktadır ve normal olarak kış mevsimi dışında kullanımları uygun değildir. Bu yüzden üşümeniz muhtemeldir. Bahar ve yaz mevsimleri için üretilmiş olan deri montlar ise incedir sadece deri ve astar kullanılmaktadır bu da deri ürünün vücuda tam oturmasını ve vücudun şeklini almasını sağlar. Dünya üzerinde gerçek deri ürünler dışında hiç bir giyim ürünü vücudun birebir şeklini almaz.

Deri Mont Kaç Yıl Kullanılabilir?
Deri montlar gerçek deriden üretildiği için herhangi bir deformasyon uzun yıllar boyunca olmamaktadır. Ayrıca gerçek deriden üretilmiş olan deri mont her zaman tamir edilebilir, boyanabilir ya da tekrar bedeninize göre düzenleme işlemleri yapılabilir ancak suni deriden üretilmiş olan deri ürünler boyanamaz, tamir edilemez ve PVC yapısı sayesinde daraltma işlemlerinde dikiş yerlerinden yırtılmalar meydana gelir.
 

Deri Mont Yağmurda Kullanılır Mı?


Deri montunuzun uzun ömürlü olmasını isterseniz yağmurlu havalarda kullanılmasını mecburi durumlar dışında önermiyoruz. Deri hava geçirgenliği bulunan gözeneklere sahip olmasından dolayı gözenekler su ile dolarak şişmekte, bir miktar su geçirgenliği de sağlamakla birlikte derinin kendine has kokusu daha da keskin hale gelmektedir. Bu tarz problemler ile karşılaşmamanız için deri ürünlerinizi yağmurlu havalarda kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.

En Çok Tercih Edilden Deri Mont Modelleri ve Renkleri Nelerdir?
Deri mont modası giyilmeye başlanıldığı yıllardan bugüne kadar hiç bir zaman demode olmamıştır ve her sezon tercih edilebilir. Ancak kesim modelleri yıllara göre tercih edilme oranı değişebilir. Aldığınız bir deri ürünlerinizi uzun yıllar değiştirmeden giymek istiyorsanız klasik kesimlere sahip ve siyah bir deri ürünler tercih edebilirsiniz. Ancak zaten bir klasik kesimli siyah deri mont sahibi iseniz bu kez en çok tercih edilen ikinci model olan motorcu kesime sahip olmayı tercih edebilirsiniz. Yapılan araştırmalar en çok tercih edilen deri ürünlerin renkleri sırasıyla siyah, kahverengi, taba, antrasit ve pastel renge (kırmızı, mavi, lacivert, bordo v.b.) sahip deri ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sizde bir deri mont sahibi olmak istiyorsanız erkek deri mont modelleri için buraya kadın deri mont modelleri için buraya tıklayabilir, ham derilerin nasıl işlendiğini görmek için buraya, derilerin nasıl deri monta dönüştüğünü görmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Web Site Adresi: dericompany.com.tr

Site Analizleri
 • Google Indexi
  233
 • Google Görsel Indexi
  2230
 • Alexa Dünya Sırası
  0
 • Alexa Ülke Sırası
  0
 • Alexa Backlink
 • Yandex Indexi
  4
 • Domain Yaşı
  1370552400
 • Site Lokasyonu
  cy Güney K?br?s Rum Kesimi
dericompany.com.tr - Detaylar

Başlık: Deri Company | Deri Mont | Deri Mont Modelleri

Açıklama: Deri mont ve diğer tüm gerçek hakiki deri giyim ürünlerini inceleyebilir,  en uygun fiyatlı deri giyim ürünleri sahibi olabilirsiniz. 2020 deri mont modellerimizi incelemeyi unutmayın.

Kelimeler: deri mont, deri mont modelleri, deri etek, deri kalem etek, deri yelek, deri mont fiyatları, gerçek deri mont, hakiki deri mont

Eklenme Tarihi: 12-07-2019

Görüntülenme Sayısı: 156

İlana Gelen Yorumlar - 0 Yorum
Yorum Yaz
WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.