reklam
pst.net
fipek

Sohbet.plus Sohbet Odaları Mobil Chat Siteleri

sohbet.plus Hakkında

Türk sohbet tarihine geçmişe dönük baktığımız da önce yabancı sunucular aracılığıyla başlayan bu serüven günümüz de artık yerli sunucular üzerinden yürümektedir. İlk dönemlere kıyasla gerek teknoloji gerek alt yapı olarak çok üst seviyelerde olsak bile gözle görülür bi ilgi azalması yaşanmaktadır. Hala dünyanın en çok indirilme rekoruna sahip olan mIRC uygulaması pek çok sürümle güncellenmiş olsa bile eskiye göre pek ilgi görmemektedir. Ama bunun böyle olmasına karşın hala mIRC indirme rekoru hiç bir uygulama tarafında kırılmış değildir. Chat sohbet alanında pek çok farklı sitenin hizmet vermesi rekabetin yüksel olması ve buna karşılık olarak kullanıcı sayısının pek bir artış göstermemesi pek çok sebepten kaynaklanmaktadır. Aynı zaman da kendisini yenileyen ve sohbet odaları yanında alternatif hizmetler sunan sohbet siteleri kendilerini bir adım öteye atmıştır. Daha bilinçli yatırımlar yapan sunucular her zaman farklarını ortaya koymuştur. Forum, okey, tavla, pişti, batak, 101 gibi uygulamalarıda kullanıcılarına sunan web siteleri aktif kullanıcı sayısın arttırırken, kullanıcılarına daha eğlenceli ve çok yönli alternatifler sunuyorlar.


Günümüz de artık büyük yatırımlar ile ayakta durabilen Sohbet odaları, yavaş yavaş tekelleşmeye doğru gitmektedir. Bunların ilk öncüleri olan, Mynet, Superonline, e-kolay gibi kurumsal ve medya alanında büyük yatırımları olan web siteleri yerini artık belli başlı bireysel projelere bırakmaktadır. Asıl sloganı olan bedava sohbet kelimesinin aksine kullanıcıların bir kısmı ücetsiz olarak chat yapma imkanından faydalanmış olsa bile emek ve özveri ile gelinen kademeler, departmanlar ve hiyerarşik sistem artık yerini sales mantığı ile ücrete dayalı bir hal almıştır. Buda kullanıcı üzerinden bazne olumsuz etkiler bırakmaktadır. Kendi arasında rekabetlerini emek ve bilgiden daha çok ödenen ücretle kıyaslanması ve üstünlüğün maddi kıyaslar ile yapılması ve bir ticaret hane gibi yönetilmesi, daha büyük ve kaliteli olmanın dışında, daha çok kazanan olma hedefine doğru sürüklemektedir. Geçmişte yaşanan heyecan ve verdiği keyif günümüzde kalmamıştır. Kullanıcılar büyük marka ve ticaret hane gibi işleyen sunucuların haricinde daha butik ve samimi geldiğini düşündüğü sunuculara yönelmektedir. Bunu gören ve yeni bir hamle yapmak için yayın hayatına başlayan web sitemiz, büyük devlerin kullanıcı sayısına karşı samimi, kaliteli ve kullanıcı memnuniyeti odaklı bir politika ile kullanıcı kitlesini sayıya dayalı değil sohbet odaları içerisinde yer alan ve zaman geçiren kullanıcılarının değerli zaman geçirmesine odaklamıştır.


İçerisinde bulunduğumuz bu dünyanın sihirli halinin etkisiyle, keyif almak, sohbet edip rahatlamak belki biraz da sosyalleşip arkadaşlıklar edinmenin basit bir yolu olarak görüyor olsak bile, irc platformlarının bir alışkanlık diğer bir deyişle tutku olduğu gerçeğini de kimse yok sayamaz. Eskiden liseye giderken bir girip bakalım ne var ne yok diye kitle şimdi 30lu yaşlarını geçmiş ve kendi hayatlarına yön veren bilinçli bir birey olarak girmektedir. İlk zamanlar zaman geçirmek için girdiği, belkide merakını gidermek için eş dost, arkadaştan duyup baktığı bu ortamın bir parçası olarak artık yer almaktadır.


İlk zamanlar çevirmeli internet ile bağlandığı ve hatta cefasını çektiğiniz bu ortam da günümüz teknolojisinin geldiğ en üst nokta olan mobil sohbet alt yapısı ile daha kolay erişebilirlik ve mekan sınırlamasının olmaması da biraz daha cazip bir hale getirmiştir. Sosyal profil sitelerinin aksine Chat sohbet odaları, biraz daha gizemli gelmektedir. Belki de bu kadar sevilmeisnin ve tutku oluşturmasının sebeplerinden biri de bu olabilir. Sizinle özdeşlesen kullanıcı adınız, genel görünümünüz ve statünüzün aksine kelimeler ve kurduğunuz cümlelerin insanların üzerinde bıraktığı etkiyle varoluşunuzu sağlamaktadır. Karakter ve kişilik analizlerinin nick name ve kurduğunuz cümleler üzerinden ilerlemesi sizin de üzerinizde bir gizem bulutu oluşturuyor ve diğerleir tarafından merka uyandırmaktadır. Her zaman gelişime açık bir platform olan sohbet siteleri artık bunları deiştirip, resimli sohbet siteleri haline gelmektedir. ama nostaljik klasik sohbet anlayışını benimseyen ve biraz da gizem seven kullanıcılar bunlara pek ilgi göstermemektedir.


Web sitemiz SOHBET.PLUS daha çok yeni olmasına karşın, çok tecrübeli kadrosu ve bol sohbetci ve geveze kullanıcıları sayesinde yavaş yavaş ilgi görmeye ve kullanıcı sayısını sabitlemeye başlamıştır. Yukarıda belirttiğimiz gibi biz kullanıcı sayımız yada kaç para kazandığımız üzerinden deil samimi ve kaliteli chat ortamıyla kullanıcıların akıllarında kalma çabasındayız. Belirli teknikler ve bir bütçe sayesinde kullanıcı sayısı oldukça arttırılabilir bir durum olduğu kesindir. Kullanıcıların birbirleiryle olan iletişi, seviyeli sohbet ortamı ve samimiyet bu dediklerimizle sağlanabilecek birşey değildir. Gerek site yönetimi, web ekibi, global kanalların akşını sağlayan ekibimiz, yaklaşık 20 yıldır bu alanda zaman geçiren ve bir çok farklı sitelerde hizmette bulunmuş tecrübeli ve kalifiye ekip arkadaşlarıdır. Rekabet edeceğimiz alan arama motorlarında ilk sıralar değil kaliteli chat denilince akla ilk gelen site olma çabası olacaktır. Oldukça yeni bir servis olmamızın dışın da bu işi benimseyen ve ciddiye alan bir kadroyuz.


İçinde bulunduğumuz bu dünyanın her türlü imkanından faydalanmak ve en iyi şekilde zaman geçirmek isteyen insanların fikir, beklenti, düşünce ve isteklerini göz önüne aldığımız zaman özellikle bayan kullanıcların rahatsız olduğu konuları dikkatlice ele alıp gerekli tedbirlerin alnması oldukça önemlidir. Eğlence için girilen bir siteden sinirli ve gergin bir tecrübe edinilmesi bu platformların en büyük hatasıdır. Kullanıcı her istediğini yapar mantığı ve farklı hit sağlayan kelimelerden kazanılan kullanıcıların, kemik irc kullanırılarını rahatsız etmesi olayı neden büyüsek bile ilerleyemiyoruz sorusunun en büyük cevabıdır. Bayanlarla sohbet yada erkeklerle sohbet ederken öncelik olarak Türk toplumunun değerleri ve ahlak yapısının korunması daha sonra da kullanıcıların mahremleri ve kişilik haklarının hakarete uğramadan zama geçirmeleri en önemli misyonularımız arasındadır. Bu nedenle ilk öncliğimiz seviye ve kalite olacaktır, bu neden oldukça zor ve zahmetli bir mesai bizleri beklemektedir. Herkesin memnun kalacağı ve mutlaka aklına ilk gelecek bir chat sohbet sitesi olmanın ilk şarkı da koşulsuz olarak kullanıcı memnuniyeti olmalıdır.


Sohbet.Plus bedava sohbet imkanı yanında sizlere farklı alternatifleri de aynı zamanda sunma çabasında olacaktır. Üzerin de çalıştığımız bir kaç süpriz projemiz hariç sizlere, interaktik oyunlar, online oyunlar, kişiselleştirilebilir kullanıcı profili, gündem ve güncel bilgilerden en çok ilginizi çekecek başlıkların yer aldığı blog sayfamız, şarkı paylaş gibi özellikle sizlerin birbiriniz ile sohbet ederken kısıtlamalardan uzak olacağınız ve sitemizden ayrılmadan bir çok özelliği aynı anda kullanacağınız yenilikleri sunma çabasındayız.


Yenilikçi olmasının yanın da özlenen eski sohbet odaları tadını ve hep akıllarda nostaljik hikayelerle dillendirilen, samimi, sıcak aile ortamında insanların birbiriyle zaman geçirdikleri günlük hayatında kesitler paylaşıp birbirlerinin fikirlerine önem verdikleri, kendisini değerli hissettiği bir aile ortamını sunma çabasındayız. Diğer devlerden en büyük farkımız samimiyet, kalite ve kullanıcı memnuniyeti olacaktır. Hedef kullanıcı kitlesinin çokluğu değil insanların kendini mutlu hissettiği bir ortam yaratmak ve akıllar da iz bırakmakdır. Bizim bu gayemiz ilk başlarda bir temenni gibi görülüyor olsa bile önümüzde ki süreçte bir çok sitenin hedefi ve hayali Sohbet PLUS olacaktır. Bu alanda bir marka yaratıp özlenen irc sohbet ortamını sizlere yeniden sunmak ve hep birlikte bundan keyif almak olacaktır. Sizer de bu süreçte bu çabamıza yanımız da olarak katkı sağlayabilirsiniz ve hedeflerimize yürümemize yardımcı olabilirsiniz. Türk sohbet tarihine baktığımız zaman bunu başarmış pek çok farklı platform bulunmaktadır ve biz de bu bayrağı daha ileriye taşımak ve kendi markamızı yaratma yolunda ilerleyeceğiz.


Web site adresi: sohbet.plus

Site Analizleri

 • google
  Google Indexi -

 • alexa
  Alexa Dünya Sırası -

 • alexa
  Alexa Ülke Sırası -

 • alexa
  Alexa Backlink -

 • yandex
  Yandex Indexi -

 • location
  Site Lokasyonu -

sohbet.plus Detaylar

 1. Başlık-
 2. Açıklama-
 3. Kelimeler-
 4. Eklenme Tarihi
 5. Görüntülenme Sayısı0

Site Hakkında Yorumlar

   Siteye Puan Verin:
   Site Ayarları
   • Tema Seçeneği
   • Site Sesleri
   • Bildirimler
   • Özel Mesaj Al