Tekil Mesaj gösterimi
  #1  
Okunmamış 11 Eylül 2015, 18:35
Avatar Seçilmemiş
Responsive Responsive şuan çevrimdışıdır.
Üyeliği Durdurulmuş
 
Üyelik Tarihi: 19 Temmuz 2015
Cinsiyet: Erkek
Meslek: işsiz
Konum: Ankara
Ad, Soyad:
Mesajlar: 111
Beğeniler: 53 / 86
Ticaret: 0, 0%


İstanbul Alperen Ocakları üyesi bir grup, Bayrampaşa'daki Büyük İstanbul Otogarı'nda Doğu ve Güneydoğu illerine giden otobüslerdeki yolculara gül verdi; lokum ile gül suyu ikram etti. Grup, şehirler arası taşımacılık yapan otobüslere yapılan saldırıları kınadıklarını belirtti.

RADİKAL - Doğu ve Güneydoğu illerine ait yolcu otobüslerine yönelik saldırılara Alperen Ocakları'ndan tepki geldi. Ocak üyeleri, İstanbul Otogarı'nda Doğu ve Güneydoğu'ya giden otobüs yolcularına gül dağıtarak, desteklerini gösterdi.
Terör ve şiddet olaylarıyla ilgili konuşan Alperen Ocakları Eğitim ve Dayanışma Vakfı İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, "Şehit haberlerinin artarak gelmesinden dolayı insanlarımız duygularına hakim olamadılar ve teröre tepki göstermek için sokaklara çıktılar. Bunun yanında olayları provoke etmek için özel seçilmiş ajanların, Doğu illerine giden otobüslerimizi taşladıklarını, taşra illerinde mevsimlik işçileri dövdüklerini gördük" dedi ve ekledi: "Sokaklarda 'Kürtler Türklerin ebedi düşmanıdır' söylemlerini duymaya başladık. Biz Cuma gününü özellikle seçtik. Cuma günü Müslümanların bayramı günüdür.

Elimizdeki gül de peygamber efendimizi temsil ediyor. Buradan Doğu illerine giden kardeşlerimize gül ve lokum ikramı yapacağız. Müslüman Müslaman'ın kardeşidir diyoruz. Şer odaklar yıllardır bizim kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi bozmak istiyorlar. Biz ne pahasına olursa olsun Alperenler olarak buna izin vermeyeceğiz. Allah'ın izniyle bu topraklarda bir ömür kardeşçe birlikte yaşayacağız. Terörü şiddetle, nefretle kınıyorum. Allah terör belasını ülkemizden def eylesin."

Yapılan ikramlardan memnun kaldıklarını söyleyen yolcular, barış ve huzur istediklerini söyledi.
DHA-Süleyman KAYA

http://www.radikal.com.tr/turkiye/al...agitti-1432342