Merhabalar,

Öncelikle büyük geçmiş olsun.Bu tür durumlar günde yüzlerce kez yaşanıyor.Ya esnaf,ya eş dost yada sanal ortamda insanlar birbirini kandırıyor.Dolandırılan kişiler genelde ilk 3-5 gün duruma hazmedemiyor ve diyorlarki şikayet edeceğim,savcılığa gideceğim,hakkımı arayacağım.Ama giden para çok fazla birşey olmayınca tavırlar yatışıyor ve şikayet durumundan vazgeçiliyor.

HERKES HAKKINI ARASIN BU ÜLKEDE MAHKEME VAR SAVCI VAR AVUKAT VAR

Evet hakkınızı arayın.Dolandıran kişi nasıl rahat rahat parayı alıp gidiyorsa işini teslim etmiyorsa sizde burnunu sürtün o kişinin.Polise gidin 3-5 yere gidin.İsmini verin kanıtlarınızı paylaşın.Savcılığa gidin şikayet duyurusunda bulunun dilekçenizi verin.Bu işin üstüne düşün 300-500 tl mahkemeye vermekten çekinmeyin.Sizi dolandıran kişi karşısında hakkınızı arayın.Bu tür hadsiz kişiler insanlarımızı o kadar iyi niyetli görüyorlarki bu tür işlere başvuruyorlar.Hepimiz bu tür olaylar yaşamışızdır veya yaşamayanlarda dikkat etsin.Bende 2-3 kez bu tür olaylar yaşadım ancak peşini bırakmadım bir şekilde çözüme kavuşturdum.(Tabi giden gitti dediğimde oldu) 1 kişinin hakkını gaspeten başka birkişininde hakkını yer bitirir.

Bu tür kişiler meydan vermeyelim.Sizede önerim peşini bırakmayın tüm ilgili mercilere tüm bildirilerinizi yapın..

Geçmiş olsun.