Sahibinden.comun yaptığı tamamen hukuksuzluktur.Kimse serbest piyasa demesin...Eğer bir malın ikamesi yoksa ve o mal tekeldeyse fiyatlar 1 yılda %700 arttırılamaz.Arttırılırsada devlet bu işe el atması gerekir...

sahibinden.com adlı sitenin son 10 yılda yaptıklarını sırası ile yazayım....

1)isminden ötürü alıcıları sürekli yanıltıp , sanki sahibinden satılıklarmış gibi lakse ettirdi.
2)yine isminden ötürü ve arama motorlarının alt yapısındaki , arandıkça ün kazanma sistemi yüzünden , diğer sitelerin herzaman önünde oldu.
3) açıldığı zamanlarda ilk 5 yıl mağaza paket v.s yoktu.İsteyen istediği kadar ilan verir , para ödemedi.
4)daha sonrasında mağaza sistemi getirdi.Biz kurumsal kullanıcılar buna birşey söylemedik.Haklarıdır alsın dedik.Hatta ozamanlarda bizi arayan müşteri temsilcileri '' üye olmamız '' adına her türlü imkanları 1 telefon ötesinden bizlere sunuyorlardı.Yıllık 1000 tl gibi bir ücret sonsuza kadar haklarıdır diye düşündüğümüzden destek olduk.
5)Geçen seneye kadar herşey güzeldi.Geçen sene sistem üzerinden , fiyatlarda aşırı bir artışa giderek biz kullanıcıları mağdur etti.Piyasada güçlü emlak firmalarını destekledi fakat sermayesi gücsüz olanların batmasına sebeb oldu...

Getirdikleri sistem güzel bir sistem ama adaletsiz ve rekabete uymayan bir sistem.... Sonuçta emlakçılarda galericilerde sattıkları ürünlerinden %lik olarak bir kar sağlamaktadırlar.

Örneğin ben genelde 70.000 ile 100.000 tl arasında bir gayrimenkul satıyorum ve bu sattığım gayrimenkullerden 2 ile 3 bin arası komisyon alıyorum.Şehrimde bulunduğm mahallede gayrimenkul fiyatları bu...

Fakat Bakıyorum büyükşehirlerde gayrimenkul firmaları 500.000 ile 5.000.000 arasında satış yapıyorlar. aldıkları komisyonu şahsen ben bilmiyorum daha önce böyle bir mal satamadığım için...

Bu olay şahin doğan ( 5 ile 15 bin tl ) satan galerici ile bmw mercedes satan galerici içinde aynı...

Şimdiben bu siteye soruyorum bu adaletmi? 5Milyonluk bir gayrimenkulun verildiğinde ödenen ücret 19 tl iken ben 70.000 tl lik gayrimenkul ilanı içinde aynı parayı ödüyorum...

peki şahin satıp 300 500 tl kar eden adam ile , mercedes satıp 5 10 bin tl arası kar eden adamın attığı ilanın üretinin aynı olmasımı adalet?

daha Traji komik 300 tl lik kiralık daire ilanı atamıyorum siteden. Korkuyorum atacağım 2 ay kiraya verilmese bana 40 tl zarar verecek.Kiraya versem alacağım komisyon 200 tl...

Sahibinden.com u adaletli olmaya ve uyguladığı bu yanlıl politikadan geri dönmeye davet ediyorum... Yoksa açıkçası 2 yıl sonra başına gelecekler şimdi yazacaklarımdan başka değildir...

2 yıl içersinde Birçok gayrimenkul ve galeri firması sahibinden.com sitesi yerine bunların ikameleri olan emlakjet hurriyetemlak v.b sitelere geçecektir...( ki geçmeye başladılar bence)

açın bulunduğunuz mahalledeki ilanlara bakın. sahibinden.com daki tüm ilanlar diğer ikame sitelerde mevcut iken , bahsi geçen diğer ikame sitelerdeki tüm ilanlar asla sahibindende mevcut değil...

açıkçası bir kişi hem hurriyetemlak hem sahibinden.com kullanıyor ise 100 tane ilanı hurriyetemlakta varken bunlardan 20 tanesi sahibindende var...