Dostum birkaç yıl evvel biri sahibinden de satılık ilanı açtığım telefonu almak istediğini hatta hesap numaramı isteyip kapora yatıracağını belirtti, bende kendisine hesap no verdim ardından tam olarak hatırlamadığım bir meblağ kapora yatırdı.. ancak ardından bir kaç saat geçmeden beni arayıp vazgeçtiğini vs. belirtti parayı geri istedi ancak bana yatıran kişi yada hesaba değil başka bir hesaba.. buraya kadar herşey normal, işin buradan sonrası ise açıkgöz olmam sayesinde bir **************lığı önledi.. Şöyle ki bu ibine gitmiş birini aynı sizin olay gibi dolandırmış ve adama gitmiş kendi diye benim hesap noyu vermiş, adamda parayı o diye bana yatırıyor bu ibnede aklı sıra bana oyun oynayıp 1.şüpheli yerine beni koyacaktı.. Ancak ben kendisine parayı ancak bana gönderen hesaba gönderirim deyince bir ton küfür edip tehditler savurup teli kapadı.. 1-2 gün sonrada bana gönderen şahıs banka aracılığıyla bana ulaşıp olayı aktardı.. bende parasını geri iade ettim.. demem o ki belki sizde de aynı olay söz konusu olabilir.. banka yoluyla bir araştırın cep nosuna felan ulaşın derim parayı yatırdığınız kişinin.. umarım sorununuz hayırlısı ile çözüme kavuşur.. hayırlı geceler..