10 yıldan fazladır joomla ile siteler yapıyorum. Wordpres ile daha yeni çok farklı alanlarda siteler yapılıyor. Oysaki Joomla ile yapamayacağın hiçbir şey yok. Yeterki hayal et.
Joomla o kadar muhteşem bir CMS. Onu istediğiniz her sektöre, her yapıya kavuşturabilirsiniz.
Wordpres kolay anlaşılabilir ve google dostu olduğu için bu işe yeni başlayanların ençok tercih ettiği bir sistem.
Ama wordpres ile çok fazla içerik alabilecek, ve çok fazla hit alabilecek bir sistem yapabilir misiniz. Bence cok zor. ancak uzmanlar tarafından gerekli altyapı çalışmaları yapılan sitelerde olabilir. Oysaki Joomla ile en kral haber sitesi bile yapabilirsiniz. Hemde yıllarca sıkıntısız hayatiyetini devam ettirir.
İspat mı istiyorsunuz
www.erzurummedya.com
www.bagcilarmeydan.com yıllardır problemsiz yayınlarını devam ettiren birkaç örnek.

Sonuçta ben joomlayı çok seviyorum. İhtiyaca göre wordpress veya joomla ile siteler yapıyorum.
Kişi kendini hangi CMS ile mutlu ve verimli buluyorsa onu kullansın derim. Çünkü bende müşteri talebini aldıktan sonra en iyi ne ile yapabilirim diye sorgulyorum kendimi ve o CMS yi kullanıyorum.