Wp mi joomla mı sorunu sorarken aslında ne yapacaksınız ona göre konuşmak gerek. Joomla büyük bir sistemdir ve joomla zordur ama joomla ile yapamayacağın hiç birşey yoktur. Joomlanın çok profesyonel bir sistemi ve eklentileri vardır joomlayı ister forum ister blog isterde en kral business sayfası yapabilirsin. Wordpressde joomla ile yapmak istediğin çoğu şeyi yapamıyorsun Uzun yıllar joomla kullandım ve hala şuanda ortamala 7-8 yıllanmış sitem joomladır. İyi kullanmayı bilirsen joomlada iyidir ama neye göre iyidir? Şimdi sana onu cevaplayayım. Joomlanın hala büyük eksikleri var. Yani herkes konusuyo ama joomlayı bilmeden açıklarını anlamadan ihtiyaçlarını karşılayıp, karşılamayacağını açözemeden yorum yapıyorlar. Bana göre joomlanın en büyük sıkıntılarından bir tanesi wordpress gibi bir etiket sisteminin oturtamaması yani K2 de bile etiket sorunu var.. Wordpress bu konuda baya iyi gerçekten zaten wpyi üstün kılan en büyük özelliklerden biriside budur. Joomlada etiket sistemi seo uyumlu olmuyor tabi ücretli bir eklenti ile bu sorunu aşıyosun ama para harcıyosun sıkıntı orda wpde bu kendiliğinden geliyor. Wp kod yapısı ile joomladan daha hafif, joomlada olan gereksiz "URL Parametreleri" , kod fazlalığı wpde yok yani google saçma sapan linkleri wpde eklemiyor ama joomlada ekliyor. Buda hiç iyi görünmeyebilir.. Eğer sen googlede hızlı yükseleyim benim için herşey google diyosan wp den şaşma derim bende, ama sorun değil ben "parametreleri" search consoleden hallederim etiketlerde benim için sorun değil diyosan joomla kullanabilirsin emin ol istediğin her ama herşeyin karşılığını joomlada bulabilirsin.. Wp çok kolaydır İşinde iyi olmayanın bile googlede yükselmesini sağlar çünkü Wp google ile uyumu çok iyi. Ama eğer joomlada iyi değilsen çok zaman kaybedersin. Zamanında bende bu sorunun cevabını çok aradım ama sana en iyi cevabı vediğimi düşünüyorum. Bunları bilgilenmen için yazdım kolay gelsin :)