Merhaba,

Çıplak Yazar adıyla yazmakta olduğum blogumu 2016 yılında açtım. Genel olarak toplumsal sorunlar, deneme, öykü, blog yazarlığı, araştırma, sinema ve eleştiri kategorilerinde yazılar yazıyorum. Bunun yanı sıra hikaye yazarlarına destek vermek ve yazmaya istekli insanları, hikaye yazmaya teşvik etmek amacıyla ”kendi hikayeni gönder” projesini yürütmekte ve okuyuculardan gelen hikayeleri yayınlamaktayım.

2017'de blogumda misafir yazar içeriklerine de yer vermeye başladım. Açıkçası misafir yazarlık konusuna ilk zamanlar çok önem veriyordum. Hatta bunun için misafir yazarlık yapan blog/siteler şeklinde bir veritabanı oluşturdum. Ancak bu sistemi biraz değiştirerek, misafir anılar şeklinde yeni bir format oluşturmayı uygun gördüm. (Bunu da ilk kez burada paylaşıyorum.)

Blog yazarlığı maceram bu şekilde devam ederken, yazmak için gerekli motivasyona da herkes gibi benim de ihtiyacım oluyor. Ne zaman bir yorum gelse ya da hiç tanımadığım birisi sosyal medyada bir hikayemi paylaşsa, gerçekten çok mutlu oluyor ve bir şeyleri başarmış olduğuma inanmak istiyorum. En başından beri bu işi tutkuyla yaptığım için maddi bir kazanç elde etmeyi her zaman ikinci planda tuttum. Ancak siz de takdir edersiniz ki blogun da hosting, domain gibi yıllık sabit giderleri oluyor. Hem bu yükümü biraz olsun hafifletmek, hem de çorbada tuzum olsun demek istiyorsanız blogumda reklam verebilir ve sponsor olabilirsiniz.

• Ben sponsor olamam, ama yine de ufak da olsa katkıda bulunmak isterim diyorsanız benim için bir tweet atarak blogumu sosyal ağlarda paylaşabilir veya hazırlamış olduğum (biraz amatör logolardan) hoşunuza gideni seçerek, kendi blogunuza ekleyebilir ve destek olabilirsiniz.

• Bunun dışında, öykü seslendirme yapabilirsiniz. Kendi sesime çok güvenmediğim ve seslendirme alanında yetersiz olduğum için, hikaye seslendirme yapamıyorum. Eğer orta kalite bir mikrofonunuz ve güzel bir anlatımınız varsa, hikayelerimden birini seslendirmenizi çok isterim. Daha önce seslendirilen hikayeler için hikaye arşivi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

• Ciplakyazar.com için açmış olduğum iki adet ticaret konusu bulunmaktadır. Bunlardan biri tanıtım yazısı satışı, diğeri ise backlink satışı yaptığım konulardır. Üye profilimi inceleyerek ticaret ilanlarıma ulaşabilirsiniz.

Son olarak blogumda yaptığım güncellemeler:

* 19.09.2020 Güncelleme :
- Adsense Reklam sayıları optimize edildi ve en aza indirildi.
- Hikaye Arşivi sayfası yeniden düzenlendi ve daha hızlı bir hale getirildi.
- Yorumlar alanı özelleştirildi.
- Kim neler demiş sayfası güncellendi.
- Arşiv sayfası güncellendi.
- Hakkımda sayfası güncellendi. (bkz.)
- İnceleme yazıları için sağ sidebar alanı güncellendi. (bkz.)
- Anasayfa yeniden düzenlenerek son hikayeler, seslendirilen hikayeler ve en çok okunan konular eklendi.
- Yazı içi sosyal paylaşım butonları 4 adet olarak sınırlandırıldı.
- Yazı için select share button renkleri değiştirildi.

* 23.01.2020 Güncelleme :
- Hikaye kategorisi kendi içinde alt kategorilere ayrıldı.
- Tema güncellemesiyle gelen karanlık mod, yazı içi satır seçip paylaşma, yazı boyutu büyütme-küçültme özellikleri eklendi.
- Ana sayfaya ''takipçilerden gelen yazılar'' eklendi.
- Kısa film ve yabancı diziler için sinema kategorisine yeni sayfa eklendi.
- Sadece 100 kelime adında yeni bir öykü projesi başladı.
- Static içerikler için alt domain eklendi.
- Sidebar alanına tavsiyeler köşesi eklendi. (Yeni ve farklı bloglara destek olmak için her ay 1 blog paylaşıyorum.)
- Sesli öyküler için haftalık olarak ''hemen dinle'' bölümü eklendi.
- Mobil hızı arttırmak için sidebar alanı ve 2 footer widgeti devre dışı bırakıldı.
- Site hızını arttırmak için google fonts devre dışı bırakılarak, font local olarak eklendi.
- İlk öykü seslendirmesi yapıldı.

* 16.07.2018 Güncelleme :
- Bloguma lisanlı bir wordpress teması aldım.
- Blog temamın logosunu değiştirdim.
- Sayfa hızlandırma için gerekli iyileştirmeleri yaptım.
- Adsense yerleşimlerini yeniden yapılandırdım.