Beni tedirgin eden mevzu şu;
1 TL 3-5 ayda 5 TL oluyor.10 bin TL yatırım yapan 50 bin TL kazanıyor.Sürekli artması, düşse dahi düşüşü fazlasıyla telafi edecek yükselişe geçmesi normal bir durum değil.Şöyle ki benim gücüm 10 bin TL'dir kimisi 100 milyon dolar yatırım yapar.100 Milyonluk yatırım ben nasıl 50 bin kazanıyorsam 500 milyon kazanır.Bu paralar normal paralar değil.500 milyon doları kimse kimseye nasılsa artıyor abi, şu yıl şu kadardı bir sonraki yıl ona katladı diye yedirmez.Bir düşerse binde birine o zaman servetler el değiştirir.Yani şu gün 60 bin olan 1 bitcoin 6 TL'ye düşerse bazıları servet kaybedecek.Kuşa dönebilir bu bitcoin olayı yani..Sürekli kat kat artması büyük paraları yanına çağırıyor gibi geliyor bana..düşüş de sert olacak gibi sanki..Yok abi artıyor her ay 2 kat 3 kat senede 15 kat derseniz, sene sene örneğini de gösterirseniz bunları ben de biliyorum ama işin içinde milyar dolarların döndüğü bir yatırım da bu derece yüksek kar marjı sanki yeni yatırımcıları çağırıyor ve bu çağırmanın sonunda onları yutacak bu coin olayı da kuşa dönecek gibi bir his var içimde..İsterse bir sonraki ay 160 bin sonraki ay 360 bin olsun coin.Tam ben satacağım anda 364 bin deyken uyanırım benim coin kuş olmuş ekranda 172 TL yazıyor:)Ben almam, alana da çok gaza gelmesin derim.Gözden çıkartacağınız bir parayı bu tip bir şeye yatırmasını, kaybedince de üzülmemesini isterim.Yani nasılsa artıyor falan deyip kendinizi yakmayın aman ha...:)