IOTA kisa vadeli alim-satim ile kar elde etmek icin güzel bir Coin fakat ayni zamanda cok dikkatli olunmasi gereken bir Coin oldugunu unutmamak gerek.

Aslinda isin arkasinda yattigi "önesürülen" teknoloji gayet mantikli ve umut vaadeden bir teknoloji fakat hali hazirda IOTA nin vaadettigi teknolojiyi kullanan hicbir kisi veya kurum yok.

Bunun yanisira gectigimiz haftalarda IOTA nin founderinin paylastigi Microsoft un IOTA altyapisini kullanmaya basladigi ile alakali Fakenews i Microsoft yalanlayinca kendiside durumun yanlis anlasildigini ve IOTA nin bir Microsoft platformunu kullanmaya basladigini öne sürerek durumu kurtarmaya calissada Dünya Coin komuoyunda aslinda nekadar ciddiyetsiz ve Fakenews ile prim yapmaya calistigini gözler önüne sermistir. Google da aratabilirsiniz. "iota partnership with microsoft fake news"

Bunun yanisira teknolojisinin Bitcoin ve benzeri Coinlerde oldugu gibi decentral olmamasi da ayri bir konu.

bu nedenle sahsim adina kisa vadeli günlük alim satim (trading) icin uygun fakat uzun vadeli yatirim icin uygun olmadigini düsünüyorum.