Tekil Mesaj gösterimi
  #1  
Okunmamış 17 Şubat 2018, 17:15
Avatar Seçilmemiş
OmerAYDINOGLU OmerAYDINOGLU şuan çevrimdışıdır.
Üyeliği Durdurulmuş
 
Üyelik Tarihi: 14 Şubat 2016
Cinsiyet: Erkek
Meslek: Webmaster
Konum: Bilecik
Ad, Soyad:
Mesajlar: 1.571
Beğeniler: 496 / 584
Ticaret: 20, 100%
Suudi Arabistan Merkez Bankası, ödemelerin daha hızlı, daha şeffaf ve ucuz olması için Ripple ile anlaşmaya vardığını duyurdu
Suudi Arabistan Merkez Bankası blok zinciri teknolojisiyle yurt içi ve yurt dışı ödeme işlemlerinin gerçekleşebilmesi için ABD merkezli Ripple ile sözleşme imzaladı.

Körfez yetkilileri fintek kullanımında yeni yöntemlerin keşfedilmesi için ilk pilot programını böylece başlatmış oldu.
Aynı zamanda bir kripto para birimi de olan Ripple sayesinde bu teknoloji ilk kez bir merkez bankası tarafından ülke içerisindeki diğer bankalar tarafından da kullanılabilir hale getirilmiş oldu.

BİTCOİN İÇİN UYARMIŞLARDI

Suudi Arabistan Merkez Bankası daha önce vatandaşları bitcoin alım satımlarından uzak durması için uyarmış, gerekçe olarak da bankanın düzenleme yetkisinin dışında kalması gösterilmişti.

Ripple tarafından açıklamada Suudi Arabistan'ın bu hamleyle daha hızlı, ucuz ve şeffaf uluslararası para transferi yapacağını iddia ediyor. Ripple, sınır ötesi bir para transferi işlemini 4 saniyede yapabileceğini belirtirken bu süre ethereum için 2 dakika üzerinde. Geleneksel bankacılıkta ise uluslararası işlemler 3 ila 5 gün zaman alabiliyor.

Geçtiğimiz günlerde Ripple yine bir bir başka körfez kuruluşu UAE Exchange ile anlaşma imzalamış, Western Union da aynı teknolojiyi test ettğini belirtmişti.

Suudilerin komşu BAE merkez bankası ile uluslararası transferde kabul görecek yeni bir kripto para üzerinde çalıştığını BAE Merkez Bankası Başkanı Mübarek Reşat El Mansur açıklamıştı

Benim Notum:

Sürekli söyledim. Devletler kripto paralar ile çalışmak zorunda. Herkes bana demediğini koymadı. Şimdi ne oluyor arkadaşlar? Nerede o bana tepkiler yağdıranlar. Bitcoin 1.000.000 tl/dolar görecek dediğimde deli diyenler neredeler? Yerinizi alın dediğimde bir şey bilmiyorsun diyenler neredeler? Çok değil 2-3 yıla bitcoin beklediğim hedefe ulaşacak. Ve şimdiden yerini alıp sabredenler kazanacak, ben bunu bilir bunu söylerim.

Ne demiş mevlana hazretleri:

Alıntı:
Ey Can! Sana bir daralma gelirse yararınadır; Kaygılanma! Sürekli yaz mevsimi olsaydı, Güneş Bahçeyi Yakıp Kavururdu.
Kaynakçılar için kaynak: Suudi Arabistan Merkez Bankası ve Ripple sözleşme imzaladı - Bloomberg HT