Forumda veya arkadaş çevremizde bu tarz isteklerle çok fazla karşılaşıyoruz. Ne yalan söyleyeyim bende birçok kişiden bu talepte bulundum. Peki neden bu konuyu yazıyorum.

Öncelikle reklama tıklama talebinde bulunduklarımdan ve reklam sahiplerinden binlerce kere özür diliyorum.

İlk başlarda hiç reklamveren aklımın ucuna bile gelmiyordu sadece kazanacağım 5-10 kuruşu düşünüyordum. Her tıklama geldiğinde daha fazla seviniyor ve birşeyler başardığımı düşünüyordum.

İşin dinsel boyutuna girmeyeceğim. Fakat biraz düşününce ve empati yapınca ne demek istediğimi sende anlayacaksın.

Reklam veren firmalar veya şahıslar her tıklamada 1 müşterileri olur ve her tıklama sayesinde kendi rızkını kazanır. Fakat benim gibi cahil ve düşünemeyen insanlar ise o reklamlara boştan yere tıklatıp (veya tıklayarak) 5-10 kuruş kazanmak uğruna reklamverenlerin belkide yüzlerce para kazanmasının önüne geçerler.

Bu sadece websitelerde değil, kazancı reklama dayalı olan bütün kuruşlarda geçerlidir.

Bu konuyu biraz olsun vicdanımı rahatlatmak, bu tarz eylemlerde bulunanları engellemek ve sizlerden özür dilemek için açıyorum.Lütfen reklama tıklama isteğinde bulunmayalım, bulunanı da uyaralım.