3 ay içinde 80 TL fiyat artışı ile karşı karşıyayım bu sadece bana özel mi yoksa sizde de böyle mi?

Durum mesajları sordukları ve aldığım yanıtlar.

Tarih : 24.01.2018 - 13:50:05
Merhaba, Biz neden sunucumuza 160 TL civarı öderken şimdi 200 TL oldu.?

Operatör : Cihan U. -- Tarih : 24.01.2018 - 14:34:53
Merhaba,

Plesk Panel lisans maliyetlerindeki artış nedeniyle Plesk Panel lisansı bulunan VDS sunucularda fiyat güncellemesi gerçekleşmiştir. Fiyat farkı lisans ücretlerinden kaynaklanmaktaıdr.

İyi Çalışmalar

Tarih : 23.03.2018 - 11:22:21
Merhaba,
Bu fiyatları haber vermeksizin sürekli yükseltme hakkını size kim veriyor. Önceki ay Plesk fiyat yükseldi diye bana 40 TL fiyat eklediniz. Halbuki böyle bir durum bile ortada yok. Yine bu ay bakıyorum ki 40 tl daha eklemişssiniz. 150 TL sunucu anlaşmam varkan 240 TL ye siz nasıl çıkarıyorsunuz. Bana eğer mantıklı bir açıklama yaparsanız kabuldumdür. Ama boş açıklama yazarsanız bu ödeme size son ödememdir.

Operatör : Ahmet K. -- Tarih : 23.03.2018 - 11:25:16
Merhaba,

31/01/2018 tarihli 30318 sayılı resmi gazetede 17 Seri No'lu Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair tebliğ gereğince Türkiye'de ikametgahı, işyeri, kanuni merkezi ve iş merkezi bulunmayan, aynı zamanda elektronik ortamda ticari faaliyette bulunan ve hizmet sağlayan firmaların KDV'ye tabi tutulması gerektiği bildirgesi yayınlanmıştır.

IHS, K.K.T.C'de serbest bölgede kurulu bir şirket olup Türkiye'de KDV mükellefi değildir. Ancak yayımlanan bu yasa gereği Türkiye'de KDV mükellefi olmayan elektronik ortamda hizmet veren firmalar, bu hizmetlere ilişkin KDV'yi "Elektronik Hizmet Sunucularına Özel KDV Mükellefiyeti" tesis ettirmek suretiyle beyan etmektedirler. Bu sebeple 28/02/2018 tarihi itibariyle www.ihs.com.tr üzerinden yapacağınız alışverişlerinizde fiyatlara %18 KDV ilave edilmektedir.

Kaynak:

http://www.gib.gov.tr/17-seri-nolu-katma-deger-vergisi-genel-uygulama-tebliginde-degisiklik-yapilmasina-dair-teblig

İyi Çalışmalar

Durum bundan ibaret..