Arkadaşlar merhabalar, daha önce şimdi soracağım soru ile ilgili burada çok kez soru gördüm ama genede net bir şekilde bilgi almak istiyorum.
Büyük bir iletişim firmasının bir hizmet/applikasyon isminin yer aldıgı domain düştü ve bende şans eseri görüp aldım. Aldıgım domain örnek olarak; asus.com
Tam olarak örnekte ki gibi bir domain aldım yani bahsettiğim iletişim firmasının kullandıgı ve hergün tv de reklamı dönen hizmetin açık ismi ile ilgili bir domain. Bu domaini düşmeden öncede görmüştüm ama domain 2 yıldır hizmette olmasına ragmen boş olarak duruyordu herhangi bir tasarım yada işlev için kullanılmamış ve öylece kalmış. Şimdi diyeceksiniz ki bu marka şuan hangi domaini kullanıyor. Şuan kullandıgı domainde örnek olarak asusbilgisayar.com olarak örneklendirebilirim. Marka bahsettiğim domain dolu diye örnekte ki gibi bir domain almış. Şimdi ben bu domaini bu firmaya satmayı teklif etsem bu bir suçmudur ? para kazanıcaz derken mahkemelerde sürünür müyüm ? Bu arada bahsettiğim firma tamamen Türk ve erdeyse hergün bu hizmeti için reklamları tv de dönmekte

Asus ile ilgili verdiğim örnekler TAMAMEN ÖRNEKTİR. Aldıgım domainin ASUS markası ile kesinlikle alakası bulunmamaktadır. Şuan önümde duran bilgisayar ASUS oldugu için buradan esinlenip örnek verdim :))