Eğer siz gidip adamlara elimde bu domain var size satayım diye teklifte bulunursanız mahkeme kötü niyetli kullanımdan karşı tarafı haklı bulacaktır. Eğer domaini adamların logosunu ve ürünleriyle alakalı içeriklerini kullanmadan yayına sokarsan, muhtemelen adamların tescili olduğu için size dava açacaklardır(tescil içeriğine bakarak başka bir alanda marka tescili yapılabilir mi bilemedim). DNS bilgileriniz gizli değilse size zaten ulaşacaklardır(eğer belirttiğiniz kadar büyük bir firma ise). Bu süreçten sonra sizden domaini almak isteyeceklerdir. Ve mahkeme yoluna başvuracaklarını belirteceklerdir. DNS bilgileri gizli ise çok uğraşmak isterlerse -bildiğim kadarıyla- Domain firmanızdan bilgilerinizi alıp size ulaşabilirler. Size dava açmaları durumunda kendinizi başarılı bir şekilde savunursanız domaini kaptırmazsınız, yok eğer savunamazsanız muhtemelen domaini kaptırabilirsiniz. https://www.dndisputes.com/ adlı sitede açılan davalar ve sonuçlarını görebilirsiniz. Bu tarz davalarda karşı tarafa domain kaptırma oranları %80 olarak gözüküyor (benim tahminim,sitede yazıyor mu bilmiyorum). Benim görüşüm dikkatli olmanızda fayda var. Ben olsam öyle bir domain gördüğümde alırmıydım? Evet alırdım :D Ama bence adamlara satmayı teklif etmeyin. Kendi ayağınıza kurşun sıkabilirsiniz.