Tekil Mesaj gösterimi
  #4  
Okunmamış 19 Haziran 2018, 19:39
umutr Adlı Üyenin Avatarı
umutr umutr şuan çevrimdışıdır.
Project Development
 
Üyelik Tarihi: 05 Mayıs 2012
Cinsiyet: Erkek
Konum: Tekirdağ
Ad, Soyad:
Mesajlar: 473
Beğeniler: 144 / 113
Ticaret: 70, 100%
Sorularınızın yanıtlarını sırayla vermeye çalışacağım;
  • Link alırken tabiki de yükselmek istediğiniz anahtar kelime üzerine link almalısınız. Fakat site adresine link alan kişileri de gördüğünüzü söylüyorsunuz, bunu sizde yapabilirsiniz.

    Şu şekilde izah edeyim, örneğin site adresiniz "teknolojihaberlerim.com" ve siz "teknoloji haberleri" kelimesinde yükselmek istiyorsunuz. Site titleniz de "Teknoloji Haberleri Buradan Takip Edilir" site adresine de link alsanız arama motorları otomatik olarak kelimeniz olan teknoloji haberleri kelimesini algılayacak ve o kelimede yükseleceksiniz. Bunun haricinde bir kelimede yükselmek istiyorsanız kelime bazlı link çıkışı yapmalısınız.
  • Son güncellemelerden sonra tanıtım yazısı daha çok önem kazandı. Tabiki footer linklerde tamamen öldü diyemeyiz ama tanıtım yazısı ağırlıklı alım yapmanız size daha faydalı olacaktır.
  • Tanıtım yazısı ile Footer link arasındaki farka gelecek olursak,

    Tanıtım yazısı tavsiye ve haber niteliği taşır. Yani adından da anlaşılacağı üzere ana amacı "tanıtım" dır. Google bunu bir sitenin sizden bahsetmesi, sizi kullanıcılarına anlatması olarak algılar ve böylece yararlı bir site olduğunuzu düşünür. Bu nedenle otoriter sitelerden tanıtım yazısı almak daha önemlidir.

    Footer link ise bildiğiniz üzere sitenin footer kısmında yer alan ve her sayfada görüntülenen linklerdir. Arama motorları bir siteye girdiği zaman tüm sayfalara didik didik eder. Fakat arama motorlarının gördüğü site yapısı ile bizim gördüğümüz çok farklıdır. Arama motorları bir siteyi kaynak kodlarından okur ve indexler. Footer linklerde arama motorlarının tarama yaptığı her sayfada kaynak kodlarda bulunur ve böylece sayfa taraması yapan örümcekler sizi de okumuş, hatta sitenize giriş yapmış olur.

Umarım yardımcı olabildim, bol şans