hkccrn adlı üyeden alıntı

"Türkiye hiç olmadığı kadar cazip bir ülke. Şu anda elinde 40 milyar doları bulunan bir grup gelse Türkiye'deki şirketlerin 4'te birini satın alabilir."
Vay be. Bu kadar olur.

Yerli ve milliyik diyen kitlenin ülkenin yerli ve milli şirketlerini cazip bir fırsat olarak lanse edip gelin alın der gibi bir söylem içine girmesi bile ülkenin ne kadar kötü bir durumda oldugunun göstergesidir. Ülkede satılmadık şirket kalmadı zaten o da ayri bir konu da. Bu nasıl bir zihniyet nasıl bir düşünce yapısı ben cözemedim. 40 milyar değil 160 milyar soksalar demekki ülkedeki tüm şirketleri alırlar biz de ülkede misafir gibi yaşarız. Bir ülkenin gelişmesindeki "ŞİRKET" öneminden bi haber anlaşılan MÜSİAD başkanı. Kore LG, Samsung, Hyundaki, Kia gibi firmalarla bugünkü ilk 10 ekonomik güçten biri haline geldi. Lakin anlaşıldığı üzere iğnenin ucu kendisine değmeyene kadar devlette veya kuruluşlardaki önemli görevlere sahip kişiler her şeyi feda etmeye hazır.

akmova adlı üyeden alıntı

Şahsi tahminin 4.50 / 4.90 bandını özlem ve saygı ile anacağımız yönünde hatta 6 ay veya 1 sene sonrası için tahminim 6.00 / 7.00 arası maalesef umarım ben yanılırım dolar 3.00 bandındaykende 5.00 bulur dediğimde herkes gülmüştü 😔

Bu açıklamayı yapanlara hiçbir şey olmayacak hocam. Onlar dolar istifleyen kitle zaten. Orta ve fakir sınıf en büyük etkiyi darbeyi alacak kesim. Yani isterse dolar 10 lira olsun. Bunların tuzu kuru