Tekil Mesaj gösterimi
  #1  
Okunmamış 07 Kasım 2018, 18:41
Avatar Seçilmemiş
kemdem kemdem şuan çevrimdışıdır.
WM Aracı
 
Üyelik Tarihi: 24 Mayıs 2015
Yaş / Cinsiyet: 38 / Erkek
Meslek: webmaster
Ad, Soyad:
Mesajlar: 26
Beğeniler: 3 / 1
Ticaret: 1, 100%
Merhaba sevgili meslektaşlarım,
Öncelikle zaman ayırıp mesajımı okuduğunuz için teşekkür ediyorum. 3 yıl boyunca kesintisiz olarak üzerinde çalıştığımız ve 2018 şubat ayı itibariyle tamamladığımız bir projemiz var. Proje biter bitmez büyük bir yatırım yapıp kurumsal bir çağrı merkezi ile birlikte bir Anonim şirket kurduk ve şu anda yüzlerce kullanıcısı olan bir sisteme sahibiz.

Gelelim yapmak istediğim şeye..
Dostlarım, aslında yapmak istediğim şeyi ayda 1000-1500, bilemedin 2000 tl harcayarak yapabilirim. Ama ben istiyorum ki işimi işi gibi benimseyen insanlarla birlikte emek verip, hep birlikte kazanalım. Bu ne derecede mümkün, hep birlikte göreceğiz. Merak eden ya da detay isteyen arkadaşlara proje detaylarını ileteceğim. Aslında tek tek yazmak çok vaktimi alacak ama projemizin adresini yazarak afişe etmek istemiyorum. Bu yüzden gerçekten ilgilenen arkadaşlardan mesaj atmalarını rica ediyorum.

Şimdi proje hakkında kısa bir bilgi vereyim ki kimsenin zamanını boşa harcamış olmayalım. Arkadaşlar proje, bir online muhasebe programıdır. Bu program için bilgisayara ya da telefona herhangi bir yazılım indirmeye gerek yoktur. Tamamen web/browser tabanlıdır. (Sistem ASP ve NodeJS mimarisi üzerine kuruldu. Daha fazla teknik detay isteyen arkadaşlar da ulaşabilirler. Vaktim olduğunca seve seve bilgi paylaşımında bulunabilirim. Ama dediğim gibi vaktim ölçüsünde..) Sistem çalışır durumda ve şu anda yüzlerce kullanıcı/firma sistemi sorunsuz şekilde kullanıyor. 1 yıllık ve 5 yıllık olmak üzere iki paketimiz var. Kullanıcılarımızın süresi dolunca tekrar kullanım süresi satın alıyorlar. 1 yıllık kullanım ücretimiz KDV dahil 420 TL, 5 yıllık ise 1620 TLdir. Müşterilerimiz satın almış olduğu pakete göre, her yıl ya da 5 yılda bir bize ödeme yapar. Biz de satış ortaklarımıza hakedişi oranında ödeme yaparız. (Oranlar satış adedine göre %20 ile %45 arasında değişmektedir.) Evet, yanlış okumadınız. Sadece ilk satışta değil, müşterimiz bize her ödeme yaptığında biz de satış ortağımıza ödeme yapıyoruz. Bu, sitesi olan her bayimiz için sürekli bir gelir demektir. Bize 100 müşteri mi getirdiniz? O halde, bu 100 müşteri bizim müşterimiz olduğu sürece, siz de bizimle birlikte kazanacaksınız. Dostlarım, bizim ürünü sat, sana %20 komisyon... diyen birçok firma ile karşılaşmışsınızdır. Ben çok karşılaştım en azından. Ama ben size farklı bir şey söylüyorum. Getirdiğiniz müşteri, ömür boyu sizin müşteriniz olmaya devam ediyor. Bize ödeme yaptığı sürece, size de ödeme yapılıyor. Müşteriler ihtiyaç duyduğunda 7x24 çağrı merkezimizi arayarak destek alabiliyor. Muhasebe ile ilgili mevzuatlarda değişiklik olduğunda muhasebe ve hukuk departmanımız gerekli düzenlemeyi yapıp, durumu yazılım ekibimize bildiriyor. Yazılım ekimiz ise gerekli yazılım güncellemelerini yapıyor.

Sonuç olarak; destek vermeniz gerekmiyor, mevzuatları takip etmeniz gerekmiyor, fatura kesmeniz ya da şirket olmanız gerekmiyor. Gereken tek şey firmalara ya da genel internet kullanıcılarına ulaşabildiğiniz bir platform.

Not: Sizin referansınız ile sisteme dahil olan tüm kullanıcı/firmaları eşzamanlı olarak takip edebileceğiniz bir paneliniz var. Bu panel üzerinden anlık olarak hakedişlerinizi görebilir, yeni müşteriler ekleyebilir, ya da yapılan/yapılacak ödemeleri takip edebilirsiniz.

Dostlukla..