Şu anda bile bu rakamların bazılarınıza düşük geldiğini biliyorum. Ancak ben bir blog sayfasıyım, elimden de bu kadarı geliyor.

Blog sayfamda şu anda 205 adet yazım bulunuyor. Bu yazıların neredeyse 150 tanesi eski yazılarım olduğu için seo uyumlu da değildi.

Ben de bu yüzden yeni içerikler üretmek yerine eski yazılarımı SEO uyumlu hale getirmek için zaman harcadım. Bu 150 yazının şimdilik sadece yarısı kadarını düzenleyebildim, hatta bazılarını sildim ve bazılarını da neredeyse sıfırdan yazdım diyebilirim.

Bu iyileştirme sonucunda ise elde ettiğim sonuçlar aşağıda. Bu tablo son 1 ay karşılaştırmasıdır.

Ayrıca şunu da özellikle belirtmek isterim ki bu trafiğin %90'ı google tarafından gelen organik ziyaretçiler.

Sosyal medyayı pek aktif kullanmadığım için sosyal medyadan neredeyse hiç trafik almıyorum diyebilirim.

Hedefim ise tüm yazılarımı seo uyumlu hale getirdikten sonra sosyal medyaya ağırlık vermek ve aylık 20.000 tekil ziyaretçiye ulaşmak.

Bunu sadece şu sebepten ötürü paylaşmak istedim:

Şimdiye kadar ''ne kadar çok yazım olursa o kadar iyi'' gibi yanlış bir düşünce ile ilerliyordum. Belki aranızda hala böyle düşünenler de vardır. Ancak bunun yerine az yazı ama kaliteli içeriğin daha faydalı olduğunu test ederek öğrenmiş oldum. Bu yüzden sizlere önerim yeni yazılar girmek yerine, eski yazılarınıza da önem vermenizdir.