Hayata dair aşırı bir tecrübem yok, yaşım 19 yol daha ne kadar uzun ne kadar kısa bilmiyorum hiç kimse yolunu bilemiyor belki başı, belki ortası, belki sonu.. Ama bugüne kadar gördüğüm bildiğim en iyi şeylerden biri hayatta bazen çok önemli dönüm noktaları oluyor. Bu bazen iyi bir şekilde bazen kötü bir şekilde. Hayat bazen gerçekleri görmemiz için en acı olacak şekilde vuruyor, bazende hayallerinizin kat kat daha güzelini yaşatıyor. Önemli olan ise bu 2 olaydan birini yaşasanız bile ondan sonrasını görmek, düşünmek. Kısaca ne oldum değil ne olacağım demek.. Ama şu konuda da şahsi fikrimi, görüşümü söylemek isterim; Hayat ya önce verir sonra alır, yada önce alır sonra verir. İnişler olur, çıkışlar olur. Dibe çakıldığınızda bitti dersiniz bundan sonrası yok dersiniz sonra en ummadığınız anda en ummadığınız şekilde size bi el uzanır, o eli tutup ayağa kalkarsınız. Yada tam tersi en yüksek noktaya çıkarsınız, ya ufak inişli çıkışlı şekilde devam edersiniz yada bi anda dibe çakılırsınız. Güneş doğmadan neler doğar derler, o kadar uzun vadeli bakmaya gerek yok ben şuan bu satırları yazarken bile hayatta o kadar çok şey oluyor değişiyor ki biz farkında olmuyoruz. Gerek yorumları gerek konuyu okuduktan sonra size diyeceğim tek şey bu saatten sonra kesinlikle yanlış şeylerden uzak durun. Bunu sadece iddia olarak felan demiyorum mesela yakın zamanda toplu bi ödeme yapmanız gerekiyor yapamasanız bile bir şekilde illa halletmeye çalışın ama yanlış yollarla değil. Çocuklarınızın rızkını kumara yatırmanız yada iddia oynamanız her neyse tabiiki çok aşırı yanlış bir olay, işte yukarda dediğim dönüm noktası belkide budur. Yarınlar çok güzelde olabilir dahada kötü olabilir ama bi yerden sonra azim, dua, çaba ile durumları düzeltmemeniz için bir neden yok. Belki ailenizde çatırdamalar, kırıklıklar olacak her şey ortaya çıkınca. Ama önemli olan yaraları iyileştirmek, birlik olmak, bütün olmak. Çocuklarınızın gözünde hiç bir zaman boynunuz bükük olmasın, çünkü çocukların gözünde her baba bir kahramandır, bir çınar ağacıdır.. Belki size iş hayatınızla ilgili bir şey söyleyemedim, maddi durumunuzu düzeltmek için bir fikir veremedim ama yorumları ve konuyu okuduktan sonra bunlar geçti içimden yazmak istedim. Yaptığınız yanlışı desteklemiyorum tabii ki insan kızıyor içten içe ama hatalar insana hayatı öğretir. Bundan sonra önemli olan aynı hatayı tekrarlamamak olur, eğer olurda aynı hatayı tekrarlarsanız bu sefer hata değil yanlış olur ve yanlışın telafisi ne kadar olur bilmiyorum yukarıda yazdığım her şey boş olur. Şunu unutmayın, her gecenin bir sabahı vardır, umarım sabahı olmayan geceler yaşamazsınız, her sabah doğan güneş insana bir umuttur aslında. Hatalarınızı telafi etmeniz, zor günleri az hasarla atlatmanız dileğiyle, iyi akşamlar..