Windows 10 bilgisayarıma format atacaktım, taktım usbyi boot ettim, disk silme kısmına geldiğimde 4 farklı parça vardı, yedekleme ana sürücü falan bilmem ne, genellikle hep olur zaten, hepsini silip birleştirmek istediğimde parçalar ne siliniyordu ne bölünüyordu hiçbir şey yapamıyordum, neyse dedim ben yine windowsun üzerine kurayım pc açılınca biçimlendirir silerim dedim, windowsun üzerine kurdum işte dosyalar old klasörüne taşınacak falan filan, windows kuruldu pc yeniden başladı, Asus ekranı geldikten sonra tekrar bi asus ekranı geldi altında laoding var dakikalarca dönüyor hiçbir şey olduğu yok, bi sorun var biosa bakayım dedim, pcde tek disk SSD var adı Samsung, birde ek olarak UEFI Windows Boot Manager Samsung var, pc yeniden başladığında bu UEFI boot manager boot oluyordu ve windows başlamıyordu, boot managere girdim ssdyi başa aldım, kaydettim çıktım windows boot oldu bu seferde windows bozuk dedi, tekrar flash takıp format attım yine yeniden başladığında devre dışı bıraktığım şey boot oldu, ne yapsam etsem bi çözüm bulamadım ne olmuş bu bilgisayara biosa bi yardımcı olur musunuz

Edit:
Şu sorunlara çözüm istiyorum, format atarken diski tamamiyle silemiyorum sil butonu aktif değil, ikincisi format attıktan sonra tek disk olmasına rağmen biosta 2 disk gözüküyor ve windowsun kurulu olduğu disk boot olmuyor