Eski bir playstation salonu çalışanı olarak kısaca anlatayım. Dükkan kirası, stopaj, algısı-vergisi, elektrik vs giderleri yaklaşık olarak hesaplaman lazım. Dükkanın işlek bir yerde olması lazım. Bulunduğunuz yerde saat ücretleri ne kadar, ona göre tahmini bi gelir elde etmeniz lazım.
(Örneğin burada 6-7 TL ortalamasinda, 4 makine hepsi günde 10 saat çalışsa(biraz zor), saat ücreti 6 TL hesaplasan, 10x4x6= 240 TL getirisi olur. Bunun yanında çay,tost,simit,çikolata vs. aklına gelebilecek ürünleri ekleyebilirsin. Iyimser dusunuyorum, ordanda 60 TL gelse toplam 300 TL yapar. 300x30gun = 9000 TL yapar.

Ama dediğim gibi makinelerin hafta içi dahil günde toplam 40 saat çalışması lazım. Bulunduğunuz yeri bilemem ama biraz imkansız gibi. Çok çok iyimser hesaplaması bu şekilde olacaktır. Benim çalıştığım yerde 17 makine vardı. Saati 5 TL iken günde 300-400 TL toplar toplamazdi. Haftasonları 1000-1500 arası, ramazanda 2000 i geçtiği olurdu. Dilim döncüğünde cevaplamaya çalıştım. Is hayatınızda basarilar.