herkese merhaba,

blog sitemin hosting firmasını değiştirmeyi düşünüyorum. Artık çok fazla sorun yaşamaya başladım ve bıktım açıkçası. Sorun yaratmayacak bir firmaya daimi olarak geçmek istiyorum. Sitem aylık 10 k trafiği var 3 tane mail hesabı kullanyorum. wp altyapısında çalışıyor. Diğer projelerim için sınırsız hosting almak isitoyrum.

Hosting firmalarını çok iyi bilmiyorum. Bu zaman kadar 2 farklı firması ile çalıştım. Öneri ve görüşlerinizi almak istiyorum.

1- Natro Sınırsız Pro Paketi

• 1 yıllık fiyatı 5,99$

• Bir sonraki yıl yenileme fiyatı 9,99$ diyor.

• Yedekleme yok.

• Ücretsiz domain veriyor.

Bilindik bir firma. Güvenilirlik açısından sorun olmaz diye düşünüyorum. Ama hakkında çok fazla şikayet var. Özellikle destek konusunda sıkıntılı gibi duruyor. Bir de yenileme ücretleri çok yüksek. sürekli site taşımak bana mantıklı gelmiyor.

2- Turhost Bireysel Limitsiz+

• İlk yıl fiyatı 4,05$

• Bir sonraki yıl 8,10$'a yeniliyor.

• Yedekleme Yok

• Domain Yok

Turhost'ta en az natro kadar bilindik ama daha güvenilir gibi duruyor. Hakkında olumsuz bir şey görmedim.

3- Vargonen Sınırsız Profesyonel

• İlk yıl 3,79$

• Bir sonraki yılda aynı fiyattan yenileme garantisi veriyor.

• Ücretsiz domain var.

• Pek çok firmanın ücretli verdiği yedeklemeyi ücretsiz veriyor.

İlk olarak forumda gördüm. Bir kaç arkadaştan da olumlu referans aldım. Biraz da kendim araştırdım. 19 yıllık firmaymış, Güven sorunu olmaz diye düşünüyorum. Performans konusunda kararsızı kalıyorum.

- Bu firmalar ya da diğer hosting firmaları hakkında fikirlerinizi almak istiyorum. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.