Yurt dışından bir kaç kişiye domain satışı yapacağım iyi de bir meblağ üzerinden. İlk müşteriyle anlaştık Paypal ödemesi olmayınca iptal oldu.

İkinci müşteri de aynı şekilde domaine iyi bir teklif verdi fakat yine Paypal engeliyle karşılaştım, satamadım.

Ülkeye az veya çok fark etmez belli bir miktar para girişi olacak ve bu bile sorun oluyor. Benim gibi binlerce kişi bu durumdan mağdur oluyor. Webmoney, Payoneer vb. alternatifler var ama bir Paypal etmiyor ne yazıkki. Ne kadar ısrarcı olsam bile adamlara Payoneer hesabı açın, kimlik bilgilerinizi gönderin onaylatın...... ordan yapalım ticareti diye. Kimse uğraşmak istemiyor.

Devlet şu kadar vergi istedi Paypal vermek istemedi vs. diyenler olacaktır. Fakat en basitinden geçen zamanlarda bir tema satın aldım vergisi yoktu ve para yurt dışına çıktı.

Yine yurt dışından bir VPS kiraladım yine gram verdi ödemedi kiraladığım firma.

Bu durumda yurt dışına aktarılan paralarda vergi ödememiş, yurt içine girecek paralara da engel olunmuş olmuyor mu!

Bir ülkede bu işlem bile sorun olabilir mi yani?! Mısırda veya bilmem kaçıncı dereceden ülkede bile böyle bir aksaklık, vurdum duymazlık yaşanmıyor.