AdaletinSesi adlı üyeden alıntı

Bu domainle lrf nedir kelimesinde elbette kısa zamanda ilk sırada çıkarsınız ama hitap ettiğiniz kitle sınırlı olur. Balıkçılıkla ilgili bir domain alıp lrf nedir diye bir kategori açsaydınız yine bu konuda ilk sıraya çıkardınız ve hitap ettiğiniz kitle daha geniş olurdu. Neyse bu şekilde açmışsınız madem hayırlı olsun.

sağolun hocam dediğinizde haklısınız fakat şöyle bir durum var. Benim de aklımda ilk başta balıkçılıkla alakalı site açmak vardı fakat 16 17 gün araştırdığım halde akılda kalıcı bana yardımcı olabilecek domain bulamadım ve lrf hakkında bilgim daha iyi olduğu için buna karar verdim. Kitle kısmına gelirsek domain olmadığı için ve rakip çok olduğu için düzgün sıraya yerleşemeyecektim bu da geniş kitleye hitap etmeme rağmen hitim az olacak. Fakat lrf sitesinde kitle balıkçılığa göre daha az olsa da domainim anahtar kelime olduğundan ilk sıralarda çıkacağım ve kitlenin çok büyük kısmı benim siteme uğrayacak. Kitleyi ne kadar kullandığımıza bağlı yani. Balıkçılık atıyorum 5 milyon aranma hacmi varsa ve bana %10 luk kısmı geleceğini varsayarsak, Lrf'de de 1.5 milyon aranma hacmi varsa ve %70 80 lik kısmı gelecekse göreceğiniz gibi hitim daha fazla olacak bu şekilde girdim bu işe bakalım dediğim gibi olur mu göreceğiz. Yorumunuz için teşekkürler biraz uzun oldu :)