buzmavisi adlı üyeden alıntı

Alan adinin ne gibi bir maliyeti olabilir acaba aciklama yapabilir misiniz? Konuya uzağım

Alan adı tescil işlemi, alan adı uzantısının yönetici firmaları, ICANN tarafından akredite edilen firmalar ve bizim gibi hosting şirketleri arasında ufak komisyonlar ile satılmaktadır.

Konuda geçen .com alan adı uzantısının sahibi “Registry” olan Verisign

Bu gTLD uzantılarını ICANN kurallarına göre tescil eden, sigorta ettiren ve tüm raporları düzenli olarak ICANN’a işleten “Registiry “ olan Digivity

Digivity bayiliği yapan ve bu hizmeti son kullanıcı ile buluşturan Netinternet

Bu işin maliyetleri genellikle hukuki ve brokratik süreçlerden kaynaklanıyor. Tüm bu maliyet başta Registry olan Verising ile belirleniyor (tarifeleri belirleyen) sonrasında ICANN kurallarına göre komisyonlar, sigortalar yapılıyor son olarak Registiry belirli bir satış hacmi garantisi ile bayilik verdiği bizim gibi Hosting şirketleri üzerinden tescil işlemlerini gerçekleştiriyor.

Bazen Registiry direkt olarak da son kullanıcıya hizmet sunabilmektedir.

Hızlı kısa özetle anlatmaya çalıştım ancak bu sorduğunuz soru detayları ile cevaplanması epey uzun bir sorudur.

göktürk adlı üyeden alıntı

Türkiye'de Host Domain Datacenter vs vs denince aklıma gelen ilk isimdir ni, taaa süper ni zamanında kaç yıl hizmet aldım, eski satış ortaklığınızda bayada ekmeğinizi yedim. Eksik olmayın inşallah .

Referans olduğunuz için teşekkürler. Yakında eski zamanlarda olduğu gibi karlı satış ortaklıkları oluşturacağımızı da bildirmek isterim.

officialseo adlı üyeden alıntı

2.yıl orası yenileme için 65 lira üzeri istiyor :) Vpn ile ucuza com kayıt edilebilir ancak firma sonrasında kapatıyor hesapları bunun da altını çizelim.

Şuanda en mantıklısı yerli firmalar.

Konuda bunu anlatmak istiyorduk, kullanan, tecrübe eden biri olarak yaşadıklarınızı paylaştığınız için teşekkürler.

dogandeniz adlı üyeden alıntı

Tüh kaçırdık ya gittim başka bi yerden 40 liraya domain aldım be.

Demekki biz iyi bir reklam yapamamışız ki siz bu kampanyadan haberdar olamamışsınız :(

Belki yeni projelerinize kampanyamız yetişirse yeni alan adlarında sizi kampanyamızdan faydalandırır.

Çok teşekkürler.