Merhaba arkadaşlar aklıma takılan soruların cevabını tek başına bulamadığım için bu konuyu sizlere açmak istiyorum. Öncelikle ''tesadüf'' ve ''kader'' kavramlarına %50 oranında inanan biriyim. Konumuza dönecek olursak yaklaşık 8 ay önce pek güncel olmayan bir uygulamada biriyle tanıştım. Konuşmaya başladık. Şehirlerimiz uzak olmasına rağmen yanına gittim ve şehrinde sırf onun yanında kalabilmek için işe girip çalışmaya başladım. Onu bana beni ona çeken şeyler benzerliklerimiz, ikimizde aynı gün, aynı ay, aynı yıl ve inanır mısınız bilmiyorum ama aynı saatte doğmuşuz. (Bizzat kimliğine baktım.) Ortak özelliklerimiz, siyasi görüşümüz, hastalıklarımız, yaşanmışlıklarımız neredeyse bir birimizin aynısı. Hatta mesleklerimiz bile. Böyle bir şeye hiç ihtimal vermezdim ama, işimi gücümü bırakıp onun şehrine gidip yanında kalmayı istemem ve bundan dolayı önüme çıkan bütün engelleri rahatlıkla aşmam. Hayatıma girdiği günden beri çoğu sorunumu, derdimi üzerimden atmam. Hiç unutamayacağım acıları bile bana unutturması. Ve onu bir anda sevdiğimi hissetmeye başlamam. Sizce kader mi? Tesadüf mü?