Merhabalar, ben yerinde olsaydım elektrik elektronik mühendisliği okurdum. Ben 17 kişi'nin bulunduğu bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum. Bilişim sektörün'de (ŞAHSİ FİKRİM VE TECRÜBEM) kendini geliştirdiğin sürece çok çok iyi yerlere gelebilirsin. Fakat ek olarak elektrik, elektronik bilgin de olursa mükemmel işler çıkarabilirsin. Mesela C++ yazılım dili öğrendiniz ve otomasyon firmasında çalışıyorsunuz (elektronik okuduğunuz için) akıllı ev sistemleri yapabilir, veya endüstriyel 4.0 dedikleri teknolojiye fabrikaların geçişinde destek olabilir gibi gibi gibi birçok alternatifiniz ve mükemmel bir iş potansiyeliniz olur, fakat bu demek değil ki Elektronik okudum bitti, C++ öğrenmek üniversite hayatınızı alacaktır. Bu süreçte kendinizi ciddi mana da hem bir yazılım dilinde hemde elektronik'de geliştirirseniz size net bir şekilde çok iyi maaşlara çalışabileceğinizi söyleyebilirim. (Şuan'da 7.000 / 8.000 ) gibi rakamlardan bahsediyorum. Tabi kafanızı kullanmak zorundasınız 2 işi birleştirdiğiniz de otomatikmen aranan adam olursunuz ve freelancer gibi bir firmaya bağlı kalmadan, birçok firma ile anlaşıp tüm otomasyon yazılım işlerini alıp daha sonra C++ ile bu işlerin raporlarını v.s tutturarak çok çok daha yüksek maliyetler çıkararak güzel paralar kazanabilirsiniz. (22 Yaşındayım ve lise mezunuyum) Fakat benim bu alanda gördüğüm bu, ortalama 3-4 yılımı alacaktır, otomasyonu yazılımı öğrenmek fakat 27 yaşından sonra mükemmel bir geleceğim olacak tamamen kendi görüş ve fikirlerim'dir. Dikkate almanızı tavsiye ederim.