Ek olarak site;

(Hakkımızda, Gizlilik Politikası, Kullanım Şartları, Üye Ol, Alışveriş Sepeti, Yönetim Paneli, Üye Girişi, Kullanıcı Arayüzü (3 - 5 sayfa), Mağaza Ürün Listesi, Mağaza Ürün Detayları, Satın Alma Formu)

Bu yalnızca bakıldığında arkadaşın istedikleri belli bile değil daha basit demiş ama ona göre basitte olabilir.

Toplam ortalama : 18 - 20 Sayfa arası olacak bu yazılım.
Toplam tasarım çizimi : Anasayfa, Ürün Sayfası , Ürün Listesi , Normal Sayfa, Kullanıcı Arayüzü
Ortalama bir sayfaya harcanacak zaman : 30 dk ile 1 saat arası. (30 * 1 = 75 TL 60 * 1 = 150 TL)

Gereken templatelerin hazırlanması ve PSD TO HTML : 2 Saat 100 TL (1 Saati 50 TL)
Tüm sistemin kodlamaya dökülmesi için harcanan zaman : 9 Saat (18 * 75 = 1350 TL)
Tüm sistemin tasarıma dökülmesi için harcanan zaman : 4 Saat (4 * 50 = 200 TL)

Toplam yazılımın bize geldiği tutar : 1.650 TL

Bak bunun içerisine yönetim paneli tasarımı deyip, panel kodlaması deyip onu bunu şunu hiç bir şeyi katmadan söylüyorum bu fiyat çıkıyor sen ne anlatıyorsun burda serbest piyasa ekonomisiymiş :)

Şimdi kardeş içerisine sanal posu dahil etmiyorum bile sen bu kadar emeği o paraya yapıyorsan bu senin bileceğin iş ben orasını bilemem ama işin aslı budur buda en düşük maliyetlerdir. Bu işleri bu kadar düşük bütçelere yaptırabileceğini sanan arkadaşların aklında bulunsun diye örnek bir tablo oluşturdum isteğe ve arzulara göre çok değişiklik gösterir bu veriler.