Bundan yaklaşık 5 ay önce bir arkadaşım bir arkadaşının teknosadan mobil ile iphone x alip bir elemana 200 tl bir komisyonla verdiğini ve bir sorun olmadığını söyledi bizde ingden ihtiyaç kredisi çekip telefonu aldık komisyonumuzu aldık eleman her ay düzenli olarak bizim referans numaramız üzerine ödeyeceğini söyledi 2 ayda ödedi (800TL) arkadaşım ve onun arkadaşlarıda zamanında yapmış bu işi bende herkes yaptıysa demek ki bir şey olmaz diye giriştim zaten yurtta kalıyordum durumlarım biraz zayıftı o 200tl beni öyle bir rahatlatacaktı ki kabul ettik fakat 3. aydan sonra ödemeleri yatırmamaya başladı ve 5600tl bir kredi ile bizi başbaşa bıraktı ben neden bu işi yapıyor nasıl bize komisyon veriyor dediğimde engellilere satıyor vergi kesilmiyor gibisinden bir şey söylemişlerdi. Sonra biz dolandırıldığımızı anlayıp notere gittik 30tl de oraya verdik avukat için sonra polis ifadeye çağırdı bizi biz durumu onada anlattık polise bu iş nasıl biter diye sorduğumuzda soğuk su için gibi bir ifade kullandı samimi bir abimizdi ve dediği gibide oldu sanırım ne bir haber var ne bilgi her ay ben kendim ödüyorum parayı sizce işin peşini bırakmalı mıyım? bana kızacaklar olabilir nasıl yaptın vs diye öğrenciydim durumum kötüydü yoksa bende 5000 icin girmezdim o riske.