BertuğErdem Huawei Freebuds Lite ürününü aldım. 3 gündür aktif olarak kullanıyorum. Üründen gayet memnun kaldım, ses kalitesi çok iyi açıkcası. Bağlantı konusunda da sorun olmuyor pratik bir şekilde bağlanıyor. Bağlantı hızı ne çok aşırı hızlı ne de yavaş. Malzeme kalitesi olarak ise beğendiğimi söyleyebilirim. Gürültü engelleyici özelliğinin olması dış sesleri azaltıyor fakat konuştuğum bazı kişiler sesin kısık geldiğini söylediği de oldu. Mikrofonu daha iyi olabilirmiş. Mikrofonun kısık olup olmadığı ileride konuştukça belli olur çünkü mesela Siri ile kısık sesli bile konuşsam hiçbir şekilde anlamama olayı olmuyor, net bir biçimde anlıyor ne söylediğimi. Gözüme batabilecek olumsuz yönü ise kulak içi olması diyebilirim. Onun dışında bir olumsuzluk görmedim.

Tabiki Airpods ile kıyaslama yapılamaz. Ama fiyat/performans açısından ürünü aldığıma oldukça memnunum şu anlık.

Huawei yeni model olan Freebuds 2 ürününü iki gün önce duyurdu. Henüz fiyatı belli değil tabi ama inceleme videolarından gördüğüm kadarıyla Airpods'a bir tık daha yakın duruyor.