Merhaba arkadaşlar,

Aslında yapabilir miyim derken bahsetmek istediğim şey yapıp yapamayacağım değil çünkü 2013 senesinde 1 sene fotoğrafçıda çalıştım orda Photoshop'u yuttum yani fotoğraf üzerine. Şuan çok sayfa inceliyorum bunlar bu fotoğraflardan mı para kazanıyor diyorum çünkü gerçekten çok kötü çekenler var.

Kendime bir tane canon 550d aldım 50mm ve 18-55 kit lensi var. Bir tane de instagram sayfası açtım ordan reklam vs yaparak iş kovalamak istiyorum.

Tabi canon 550d ile çekmem muhtemelen çalıştığım iş yerimde fotoğrafçılık aksesuarları üzerine olduğu için testlerde kullandığımız 6d var güzel bir lensi var onla çekerim muhtemelen kendi iyi makineme geçene kadar.

Benim tek korkum sistemi bilmemek. Yani nasıl iş kovalarım bunu bilmiyorum. Tamam diyelim birisi çekim istedi fakat sonraki evrelerde ne yapmalıyım müşteriyi memnun etmek için süreç nasıl işler bunu bilmiyorum çünkü eş dost dışında dış çekim yapmadım.

Ve birde albüm olayı kafama takılıyor. Uygun ve güzel bir albüm nerede yaptırılır bunu bilmiyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum.