Merhaba arkadaşlar 1,65 boyunda 89 kilodayım, 22 yaşındayım. Ben kendimi bildim bileli ideal kilomun üzerindeyim, son 5 senede çok aşırı kilo aldım. Bu konuyu karşılıklı bilgi alışverişi yapmak için açtım. Tüp Mide Ameliyatı olmak isediğimi nerede sohbet açsam bu konuda ameliyatı boşver,
[LIST=0]
  • Daha çok gençsin diyet yaparak zayıflayabilirsin.

• Biraz spor birazda yemeye dikkat ederseniz zayıflarsın.

• Ekmek yeme o zaman zayıflarsın.

• [/LIST]

Bunların hiç birisine katılmıyorum, az yemek yiyerek zayıflayacağımı bende biliyorum. Diyet derseniz ben senelerdir deniyorum en fazla 1 hafta uygulayabiliyorum. Spor mu ? en son 2 hafta spor yaptım 100 gram bile kilo veremedim çünkü spor vücudu şekillendirmek için zayıflamasında fazla bir etkisi yok. Bu bir alışkanlık/bağımlılık sigara kullanan birisine 1 paket sigarayı 3 ayda bitireceksin demekle arasında bir fark göremiyorum. Bu ameliyattan sonra da diyet yapmam gerekecek ama diyet yapmaya önemli ölçüde yararı olduğunu söylüyorlar. Genelde de başarılı olduklarını gördüm. Ufak bir istatistik ile bakarsak tüp mide ameletiyatı %60 başarı sağlanmış. Çevremde en az 15 kişi gördüm diyet yapan hala kilolular bende dahil 1 kişi bile başarılı değil. Riskine gelecek olursak 2000/1 bu riski kabul ediyorum. Çevrenizde olan oldu mu ? Maddi açıdan beni zorlasa da 10.000 ₺ kadar ödemeyi kabul ediyorum, devlet hastanelerinde ücretsiz yapılıyor diye bir söylenti var bu ne kadar doğru ? (Bu konuda da korkuyorum aslında en son ücretsiz avukat ile çalıştım hayattan bezdim, ücretsiz diye özensiz baştan savma yapmalarını istemiyorum.) Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.