Fiyatların bu kadar düşük olmaması gerekmektedir. Hele ki logo tasarımı eğer bir vektör siteden çalıntı tasarım yapmıyorsanız logo demek marka demektir. Marka yaratmak büyük bir iştir bu fiyatlar biz meslektaşların mesleğini öldürmeye yönelik olacaktır. Tabi insanlar yine kaliteli tasarım yapanları seçiyor orası ayrı ama size tavsiyem örnek çalışmalarınızdan bir bülten hazırlayarak iş bağlamaya ve hakkı olan fiyatı çekmeye çalışmanız olacaktır.

Çok doğru söylüyorsunuz. Fakat ben mesleğimi daha elime almadım. Yani ben daha öğrenciyim. Bunu, bana yazan ve yazacak arkadaşlara da pm aracılığıyla ekstra bir bilgi olarak veriyorum. Ona göre bana yaptırıp yaptırmıyorlar. Ayrıca çalıntı da yapmıyorum tasarımlarımı. El emeği göz nuru oluyor. Fiyatların neden bu kadar düşük olduğuna gelirsek tasarım konusunda iyi derecede bilgim olsa da bir logo için 75 TL, 100 TL veya daha fazla alacak kadar yeterli olmadığımı düşünüyorum. Zaten öğrenci olduğumu söylediğimde çekinerek yaklaşılıyor. Bu fiyatları verirsem müşteriye, şuan yazdığım parayı dahi alamam. Benim amacım sadece okulumu okurken geçim parası sağlamak. Zaten yazan 2-3 kişi oluyor. Bu yorumunuzla onları da kaçıracağım diye açıklama yapma gereği duydum. Saygılarımla.. İyi forumlar...