Herkese Merhaba,

İyi kazançlar, iyi çalışmalar. Aşağıda belirttiğim kategorilerde bir site açıp kısaltma linkleri, indirmelerden, Vip ve Aylık olmak üzere seçenekler belirleyip sektöre girmek istiyorum. Allah izin verirse ...

Kategoriler:

* Yabancı ( Türkçe Altyazılı ) Eğitim Setleri,
* 4k Film, ( Sürekli Güncellenecek Şekilde ) ''Öncelikli''
* Kore Dizi ( Çok Sevilen, Eski Efsane Diziler, Yeni Sezon Diziler ) ''Öncelikli''
* Hint Film ( Sadece İyi Puan Almış - Beklenen, Güncel) ''Öncelikli''
* Program, ( Önemli ve Sürekli Gerekenler )
* Grafik ( Tasarımı Kapsayan Her Şey ) ''Öncelikli''
* Belgesel, ( Bütün Belgeseller ) ''Öncelikli''
* Ekitap, ( Telif Sorunu Olmayan, Kategorilendirilmiş Şekilde )
* Oyun, ( Sadece En Çok Oynananlar )

Upload ederek ''Turbobit'' den kazanç sağlamak istiyorum. Daha doğrusu ''yatırım'' yapmak gibi bir niyetim var. Bu söylediklerim için nasıl bir internet bağlantısına ihtiyacım var ? Simetrik ''Metro'' internet mi almalıyım ?

Şimdilerde ''Turbobit'' yöntemiyle kazanç sağlamak zor mu ?
Çerez parası ancak çıkar diyenler oldu. Diğer alternatiflerimden sıyrılmak için bir kaç stratejim var, kendime göre. Tabi bir de ''Seo Optimizasyonu'' konusuna da ağırlık vereceğim ama telif konuları eskisine göre çok mu sert politikalar uyguluyor ?

Mesela, bu linkleri sitede değil de başka bir sunucuda paylaşsam o şekilde telife düşer mi ? Sonuçta kendi aramızda paylaşmış olacağız bir şekilde bilemedim. Gerçekten unlar kafamdan geçenler. İşin içinde olmadığım için sizlerden yardım bekliyorum.

Vps, Vds server seçenekleri var sanırım ama elimde harddisklerde bulunan filmleri yüklemek için çok iyi bir upload hızına sahip olmam lazım mı?

Yaptığım hesaplara göre ilk etapda ''400-500 Tb gibi bir arşiv ortaya çıkıyor. Kendi turbobit listemi yapıp paylaşacağım için bunları evden yüklemenin imkansız olduğunu düşünüyorum. Bu işlerle uğraşanlar nasıl bu arşivleri internete yüklüyorlar ve yedekliyorlar herhangi bir sıkıntı yaşandığı zaman ne şekilde ilerliyorlar. Yeniden mi yüklüyorlar. Bir süre ''Metro İnternet'' açsam belki 1 ay ya da 2 ay her neyse ...

Gerçi 1 Hafta da düzenli bir şekilde 500 Tb kadar yükleyebilirim diye düşünüyorum.
Bu mümkün değilse nedeni nedir bilmek isterim ?

Ya da kardeşim sen çok yanlış anlamışsın olayı derseniz fikirlerinizi beklerim.
Hayal kırıklığı yaşamak istemem.

Bir de tabi ki internete yüklerken sürekli yedeğini alma durumu var.
Bu kadar yüksek rakamlar ve günlük yükleme trafiği dolayısıyla nasıl bir depolama sistemiyle yedek almalıyım ?

En fazla sanırım 1-2 Tb Yandex Disk gibi yerlerde yedekleme seçeneğimiz var.

Fikir ve Önerilerinizi Bekliyorum.
Teşekkürler Şimdiden ...