amacı farklı olabilir ama bu şekilde söylenmez özelliklede anamuhalefet lideri böyle laflar edemez hani hak hukuk adalet suç işleyenleri adam yerine koyup vergi al diyebiliyorsan senin insanlığından şüphe ederim daha öncede Allahtan korkmuyoruz bir başka konuşmda Allahtan kuldan korkmuyoruz bir başka konuşmada Allahtan korkuyoruz kuldan korkmuyoruz bir başka konuşmada namussuz siyaset yapalım diyor teröristlere yardım yataklık yapıyorum diyor bir başka konuşmasında erdoğan malı götürüyor ben hesap uzmanıyım malı götürmesini daha iyi bilirim (gafları saymakla bitmez) diyen birisine nasıl saygı duyulur ki sırf eleştiri ama onuda beceremiyor cumhurbaşkanımızın dediği gibi gerçekten çok talihsiz bir muhalefet var siyasetle işim olmaz ama keşke chp nin başında baykal gibi biri olsaydı en azından konuştuklarını kendiside duyuyordu hükümetin yaptıkları ortada sadece ve sadece eleştirmek yerine projeleri siz geliştirip önce halka duyurup meclise sunsanız olmaz mı ya millete keşke akp yerine chp oy verseydim dedirtin ya erdoğan aşağı erdoğan yukarı bırakın bunları iş yapın o iş öyle olmaz böyle olur diye proje geliştirip sunun ya yıllar önce bir programda chp li bir yöneticiye avrupada büyük yatırımların %40 muhalefet önerisiyle yapılmış siz neden hiç bişey yapmıyorsunuz sorusuna chpli vekil sırıtarak vatanı korumaktan fırsat kalmamıştır diye cevap verdi akp dünyanın en iyi işini yapsada karşı çıkmak zorundayız diyen bir zihniyetten ne beklenir ki zevk alıyorsunuz tamam karşı çıkında neye karşı çıkıyorsanızda karşı tezi sunun proje yapın böyle olmalı deyin ama lafla değil projeyle olmaz mı akp oy verenleri pişman edin çok daha iyisini yapın madem doğrusunu siz biliyorsunuz proje haline getirin herkes görsün pyd terörist değil halkını savunan silahlı grup ardından yok terörist demeyin darbe olsa tankın önüne ilk ben çıkarım deyip darbe girişimi sonrası neden çıkmadınız sorusuna tank nerdeymiş demeyin hak hukuk adalet deyip namussuz siyaset yapalım demeyin sizin her hareketiniz ülkemizi etkiliyor kim daha iyisini istemez ki iyisini yapın daha iyisini yapın iyilik Allahın emridir siz en iyisini yapın halk mutlaka bunu ödüllendirecektir ama önce iş yapmak sonra konuşmak lazım ingiltere ıraka asker göndermeyi meclisten geçirdiğinde muhalefet lideri elimizden geleni yaptık ama engel olamadık dedi kürsüden inerken dönemin başbakanı kürsüye gelirken muhalefet lideri blair'e sarıldı öyle gitti onlar insan ise biz neyiz kan döküyoruz denize döküyoruz namussuz siyaset yapıyoruz gerçekten yazık oysa ki iş yapın iyiniyetinizi gösterin proje üretin hükümeti projeyle bunaltın ya faydalı işler yapın hükümetin ömrü zaten 5 yıl 5 yılın sonunda ödülünüzü alırsınız zaten ama sürekli saldır sürekli saldır hiç bir iş yapma öyle olmaz olmuyorda zaten sadece siz değil hep beraber kaybediyoruz