Merhaba, php de yapmak istediğim bir şey konusunda takıldım, yöntemini/çözümünü fikirlerinizi alabilir miyim?

functions.php sayfam da şöyle bir fonksiyon tanımlı.
function HaberFeed() {
global $feed;
$url = "https://ornekurlwordpresshabersitesi.com/haberleri/manset/feed/";
$ch = curl_init();
curl_setopt($ch,CURLOPT_URL,$url);
curl_setopt($ch,CURLOPT_RETURNTRANSFER,true);
$data = curl_exec($ch);
curl_close($ch);
$feed = new SimpleXMLElement($data);
return $feed;
}

Modal pencere de fonksiyonu çalıştırdığım select menü

Wordpress altyapılı haber sitesinden manşet etiketli haberleri feed yöntemiyle php içerisinde çekebiliyorum.

HaberFeed() fonksiyonunu çağırdığım. İçeriklerim sayfasında bu haberleri Modal ile açılan pencere de select menü de listeliyorum. (Sadece başlık ve url resim yok)

Lakin bu fonksiyonu İçeriklerim sayfasına tanımladığımda sayfa oldukça geç yükleniyor gözle görülür şekilde kasılıyor. Fonksiyonun bulunduğu div etiketinin class'ına d-none etiketini tanımlayarak gizledim ve düzenle idli linke tıklayıp modal açılırsa javascript ile d-none etiketini kaldırıp select menüyü göstermek istedim. Mantık çalıştı fakat sayfa yüklenme süresinde bir etkisi olmadı.

Umarım kendimi izah edebilmişimdir, javascript ile denedim fakat sayfa yüklenme süresine bir etki etmedi özet olarak bunu php ile halletmem mümkün mü ?

Sayfa yüklendikten sonra fonksiyonun çalışması gibi bir tetikleyici yapabiliyor muyum php tarafında?