wmaraci reklam

Adsense gelirlerinden vergi alınıyor mu?

20 Mesajlar 2.379 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Hatef34 Hatef34 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 38 / K
  • Meslek coder
  • Konum Dubai
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Yurtdışında yaşıyorum benden de vergi alacaklar mı anlamadım? Dünyada vergi alan tek ülke Türkiye sanırım kafam karıştı

wmaraci
reklam

Sanilya Sanilya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 191
  • Beğeniler 8 / 53
  • Ticaret 3, (%100)
Yurt dışında yaşıyorsanız vergi vermenize gerek yok.

mbcshop mbcshop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek yazılım uzmanı
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 35 / 66
  • Ticaret 3, (%100)
Yurtdışında yaşamanız durumu değiştirmez.Adsense paranızı hangi ülkenin bankasından çekiyorsanız o ülke mutlaka birgün sizden vergi talep edecektir.
Dünyada vergi alan tek ülke Türkiye değil.Dünyadaki birçok ülke nerdeyse tamamı adsense gelirlerinden vergi almakta.
Yaşadığınız yer değil adsense hesabınızdan nereye para çektiğiniz önemli.
örnek verecek olursam ben almanya da yaşıyorum ama adsense gelirlerim Türkiyedeki bankaya bağlı bu yüzden Türkiye vergi öderim.Eğer almanyadaki bankaya ödeme talep edersem bu sefer almanya benden vergi alacak.
farego

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 38 / K
  • Meslek coder
  • Konum Dubai
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

Sanilya adlı üyeden alıntı

evet ben de öyle biliyodum

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 17.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 38 / K
  • Meslek coder
  • Konum Dubai
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

mbcshop adlı üyeden alıntı

Yurtdışında yaşamanız durumu değiştirmez.Adsense paranızı hangi ülkenin bankasından çekiyorsanız o ülke mutlaka birgün sizden vergi talep edecektir.
Dünyada vergi alan tek ülke Türkiye değil.Dünyadaki birçok ülke nerdeyse tamamı adsense gelirlerinden vergi almakta.
örnek verecek olursam ben almanya da yaşıyorum ama adsense gelirlerim Türkiyedeki bankaya bağlı bu yüzden Türkiye vergi öderim.Eğer almanyadaki bankaya ödeme talep edersem bu sefer almanya benden vergi alacak.

Yanlış bildiğiniz şeyler var. Hiçbir Avrupa birliği ülkesi adsense vergisi almaz ben de Dubaide yaşıyorum Dubai de almaz Amerika da almıyor. Banka hesabım da Dubai de yani Türkiyeyi bağlayan bir şey yok. Site de zaten İngilizce
farego

kişi bu mesajı beğendi.

Feneroin Feneroin https://labikent.com Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Kaynak
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 191
  • Beğeniler 9 / 57
  • Ticaret 0, (%0)

10 seneyi geckin suredir Adsense'im var ve SIK SIK da olmasa Adsense'den odemeler aliyorum ve simdiye dek hic bir vergi almadilar benden...ki zaten Avrupa'da vergiler falan hersey, odemenin icinden kesiliyor. Yani adsense'den TIK basina 20 cent edindigimde emin olun ki zaten aslinda 25 cent ama 5 cent'i vergiye kesilmistir otomatikmen ve bana yansiyan 20 cent'tir. Avrupa'da duzen çok farkli ve onlarca sene once oturmus.
Not: Fransa'da yasiyorum 2002'den beri

Labirent Kent: https://labikent.com

• Üyelik 17.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 38 / K
  • Meslek coder
  • Konum Dubai
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

Sanilya adlı üyeden alıntı

mersi

• Üyelik 17.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 38 / K
  • Meslek coder
  • Konum Dubai
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

Feneroin adlı üyeden alıntı

10 seneyi geckin suredir Adsense'im var ve SIK SIK da olmasa Adsense'den odemeler aliyorum ve simdiye dek hic bir vergi almadilar benden...ki zaten Avrupa'da vergiler falan hersey, odemenin icinden kesiliyor. Yani adsense'den TIK basina 20 cent edindigimde emin olun ki zaten aslinda 25 cent ama 5 cent'i vergiye kesilmistir otomatikmen ve bana yansiyan 20 cent'tir. Avrupa'da duzen çok farkli ve onlarca sene once oturmus.
Not: Fransa'da yasiyorum 2002'den beri

Ben de bunu söylüyorum bazı arkadaşlar doğru bildiklerini sanıyorlar fakat bilmiyorlar. Yurt dışında yaşayan her türk vatandaşı vergiden muafdır hiçbir şey için vergi ödemez. Fransada yaşıyorsun Türkiyeye neden vergi veresin?

Ha şunu iddia edenler var siteler Türkçe para Türkiyeden kazanılıyor hayır para Türkiyeden yine kazanılmıyor benim reklamımı tıklayan biri para mı ödüyor reklam tıklamadan ücret alınmıyor. Ben de yurt dışındayım hiçbir şekilde bir vergi borcum yok

• Üyelik 17.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 38 / K
  • Meslek coder
  • Konum Dubai
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

Parayı Türk bankasından çekmiyorum onu anlatmaya çalışıyorum Dubai deki hesabıma yatıyor

mbcshop mbcshop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek yazılım uzmanı
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 35 / 66
  • Ticaret 3, (%100)
Bazı arkadaşlar durumu sanırım algılayamıyor hangi ülkenin bankasına adsensinizden para çekiyorsanız o ülkede vergi ödemek zorundasınız.Yakalanmamış olmanız vergi ödememeniz gerektiği anlamına gelmiyor ben hem almanyada hemde Türkiyede adsense vergisi ödemiş biri olarak söylüyorum. 4 yıldırda yüksek ödemeler alıp vergi ödedim.ABD vergi almıyor diye birşeyde yok saçmalamayın lütfen adsenseden abd nasıl vergi almıyor :) komiksiniz. Dubaideki bankaya ödeme alıyorsanız Türkiyeyi ilgilendiren bir durum zaten yok hangi ülkenin bankasına ödeme çekiliyorsa o ülke vergi alma hakkına sahip oluyor sizin videonuzu hangi kitlenin izlediğinin bir önemi yok.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al